350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Dilin En Güzel Tarihi

Dilin En Güzel Tarihi

Etiket Fiyatı : 170.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

110.50  TL

-+
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

Dilin En Güzel Tarihi

Düşüncelerimizi düzenlemek, fikirlerimizi paylaşmak, iletişim kurmak, sevmek, belki de düş kurmak için vazgeçilmez bir araç olan dil kesinlikle insanın ayırıcı niteliğidir, öylesine doğal bir yetenektir ki biz onun ne kadar olağanüstü olduğunu unuturuz. Her insan konuşmaya yatkın olarak doğar, ama bunu yapmayı öğrenmesi gerekir. Çok eski zamanlarda bir gün, evrimin hangi küçük onarımı dilin ortaya çıkmasına yol açmıştır? Atalarımız kendilerini nasıl ifade ediyorlardı? Eskiden bir tek, evrensel dil var mıydı? Diller daha sonra neden farklılaştılar? Bütün zamanların mucizesi olan insan yavrusu her bebek konuşmayı nasıl yeniden öğrenir, sözcükleri nasıl tanır, beyninde neler olup biter? Antropologların, dilbilimcilerin ve nörobiyoloji uzmanlarının gerçekleştirdiği şaşırtıcı buluşlar, günümüzde ilk fosillerden bu yana dilin geçtiği yolun izlenmesine olanak verir. Üç önemli araştırmacı burada herkesin anlayabileceği bir diyalogla en güzel öykülerimizden birini, hiç kuşkusuz en benzersiz olanını anlatmak için birbirlerine el veriyorlar. 

Pascal Picq: Paleoantropolog, Collège de France’ta öğretim üyesi, tarihöncesi ve insangiller konularında çok sayıda kitabın yazarı.
Laurent Sagart: Dilbilimci, École des hautes études en sciences sociales’de araştırma yöneticisi, dillerin evrimi konusunda dünyaca ünlü uzman.
Ghislaine Dehaene: Çocuk hastalıkları uzmanı, Institut national de la santé et de la recherche médicale’de araştırma yöneticisi, bebek dili incelemesi uzmanı.
Cécile Lestienne: Gazeteci.

Çevirmen
Orijinal Adı
: La Plus Belle Histoire du Langage
Yılı
: 2013
ISBN
: 9786053609865
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 152

Düşünce ve Sanat Tarihi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Pascal Picq Diğer KitaplarıPascal Picq Kitapları