250 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
250 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Dilin En Güzel Tarihi

Dilin En Güzel Tarihi
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Dilin En Güzel Tarihi

Düşüncelerimizi düzenlemek, fikirlerimizi paylaşmak, iletişim kurmak, sevmek, belki de düş kurmak için vazgeçilmez bir araç olan dil kesinlikle insanın ayırıcı niteliğidir, öylesine doğal bir yetenektir ki biz onun ne kadar olağanüstü olduğunu unuturuz. Her insan konuşmaya yatkın olarak doğar, ama bunu yapmayı öğrenmesi gerekir. Çok eski zamanlarda bir gün, evrimin hangi küçük onarımı dilin ortaya çıkmasına yol açmıştır? Atalarımız kendilerini nasıl ifade ediyorlardı? Eskiden bir tek, evrensel dil var mıydı? Diller daha sonra neden farklılaştılar? Bütün zamanların mucizesi olan insan yavrusu her bebek konuşmayı nasıl yeniden öğrenir, sözcükleri nasıl tanır, beyninde neler olup biter? Antropologların, dilbilimcilerin ve nörobiyoloji uzmanlarının gerçekleştirdiği şaşırtıcı buluşlar, günümüzde ilk fosillerden bu yana dilin geçtiği yolun izlenmesine olanak verir. Üç önemli araştırmacı burada herkesin anlayabileceği bir diyalogla en güzel öykülerimizden birini, hiç kuşkusuz en benzersiz olanını anlatmak için birbirlerine el veriyorlar. 

Pascal Picq: Paleoantropolog, Collège de France’ta öğretim üyesi, tarihöncesi ve insangiller konularında çok sayıda kitabın yazarı.
Laurent Sagart: Dilbilimci, École des hautes études en sciences sociales’de araştırma yöneticisi, dillerin evrimi konusunda dünyaca ünlü uzman.
Ghislaine Dehaene: Çocuk hastalıkları uzmanı, Institut national de la santé et de la recherche médicale’de araştırma yöneticisi, bebek dili incelemesi uzmanı.
Cécile Lestienne: Gazeteci.

Çevirmen
Orijinal Adı
: La Plus Belle Histoire du Langage
Yılı
: 2013
ISBN
: 9786053609865
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 140

Düşünce ve Sanat Tarihi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Pascal Picq Diğer KitaplarıPascal Picq Kitapları