400 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
400 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Hayvanların En Güzel Tarihi

Hayvanların En Güzel Tarihi

Etiket Fiyatı : 170.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

110.50  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Hayvanların En Güzel Tarihi

Hayvanlar Yerküre’yi fethetmeye ne zaman başladı? Hayvan dünyasının bitki dünyasından tam olarak ne zaman ayrıldığı biliniyor mu? Neden bazı memeliler etoburken başkaları otobur? Dinozorların da aile yaşamı var mıydı? Dinozorların Yerküre’den silinmesine neden olan bir göktaşı mı, yoksa yanardağ patlaması mı? Kuşlar neden uçmaya başladı? Tavukların bir zamanlar dişleri var mıydı? At ne zaman evcilleştirildi? Kedi ne zaman evlere girdi? Bir civciv gerçekten bir traktörü annesi zannedebilir mi? Hayvanı önce yemek üzere avladık, sonra insana yaklaştırdık, evcilleştirdik, besledik; derisinden, gücünden, etinden yararlandık. İnsanoğlunun atası, kimi zaman yoldaşı, kimi zaman besini, kimi zaman tanrısı olan hayvanların tarihi bize kendi öykümüzle ilgili de çok şey söylüyor. Artık otistik çocukların tedavisinde “doktor yunuslar” kullanılıyor. Günümüz tıbbı hayvanların organlarını insan yararına kullanmak amacıyla çalışmalar yapıyor; insan ve hayvan aynı canlı dünyanın parçası ve belki de üçüncü binyılda artık hayvanların dünyasını gerçekten keşfedebileceğiz.

Pascal Picq: Paleontolog ve antropolog. Collège de France’da konferanslar vermiştir.
Jean-Pierre Digard: Hayvan evcilleştirme konusunda dünyaca tanınmış antropolog ve etnolog. Etnolog olarak ilk kez İran’da çalıştı. Daha sonra Batı toplumlarındaki insan-hayvan ilişkilerini araştırdı. CNRS’te araştırma müdürü.
Boris Cyrulnik: Hayvan davranış bilimi konusunda Fransa’nın önde gelen isimlerinden; nöropsikiyatrist, psikanalist ve psikolog.
Karine Lou Matignon: Gazeteci.

Çevirmen
Yılı
: 2003
ISBN
: 9789754584127
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 192

Antropoloji ve Kültürel İncelemeler Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Pascal Picq Diğer KitaplarıPascal Picq Kitapları