350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Edebiyatımızdan Portreler

Edebiyatımızdan Portreler

Etiket Fiyatı : 90.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

67.50  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Edebiyatımızdan Portreler

Edebiyatımızdan Portreler, edebiyatımızın önde gelen, gündemde olan ustalarıyla uzun bir geçmişte, ama şimdiki zaman diliminde de güncellenerek yapılan söyleşilerden oluşuyor. Yazarlarımızla edebiyat anlayışlarının, yapıtlarının ele alındığı bu söyleşilerle, bir anlamda edebiyat tarihimizin çeşitli halkaları bir araya getiriliyor.
Şairler/yazarlar; öykücüler/romancılar; denemeciler/eleştirmenler başlıklarıyla hazırlanan ve üç bölümden oluşan Edebiyatımızdan Portreler kuşku yok ki bu ustaların yapıtlarının ve sanatçı kişiliklerinin değerlendirilmesine ışık tutacak.

Hikmet Altınkaynak, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni bitirdi. Modern edebiyat tarihimizin çağdaş ve toplumcu eğilimlerini ele alışıyla ünlenen eleştirmen ve yazarımızdır. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde rektör danışmanı ve öğretim görevlisi olarak çalıştı. “Çağdaş Türk Şiiri”, “Türk Dili” ve “Biyografi Yazımı” derslerini okuttu. Aralarında Eleştiri ve Yaşasın Edebiyat’ın da olduğu çok sayıda derginin yöneticiliğini üstlendi.
Çeşitli yayın gruplarında redaktör, yazar, yazıişleri müdürü ve genel yayın yönetmeni olarak çalıştı. Yazılarını Cumhuriyet, Milliyet, Radikal gibi gazetelerde Varlık, Türk Dili, Milliyet Sanat, Ulusal Kültür, Hürriyet Gösteri gibi dergilerde yayımladı. Ders kitaplarına alınan on yazısıyla birlikte, MEB tarafından tavsiye edilen on iki kitabı bulunmaktadır. Otuza yakın monografi, öykü ve yardımcı ders kitabının da yazarıdır. Başlıca yapıtlarından biri olan Türk Edebiyatında Yazarlar ve Şairler Sözlüğü adlı kitabının genişletilerek yapılan yeni basımı bin yedi yüzü bulan şair ve yazarı kapsamaktadır. Altınkaynak, yayınlarımız arasında yer alan Oktay Akbal’a Mektuplar’ı da hazırlamıştır.

Yılı
: 2018
ISBN
: 9786052954713
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 272

Edebiyat Eleştirisi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Hikmet Altınkaynak Diğer Kitapları    Hikmet Altınkaynak Kitapları