400 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
400 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Fantastik Franki 1 – Beyin-Boşaltma Makinesi

Fantastik Franki 1 – Beyin-Boşaltma Makinesi
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Fantastik Franki 1 – Beyin-Boşaltma Makinesi

Ülkenin en iyi yatılı okullarından birine giden Franki başlangıçta okulu biraz tuhaf buldu. Çocuklar sürekli sınavlara giriyor, bilgileri ezberliyor ve balık yağında bezelye yiyorlardı. Bir süre sonra bu düzenden sıkılan Franki mücadele etmeye karar verdi. Ancak okul çok büyük bir sırrı barındırıyordu ve Franki beklenmedik bir maceraya balıklama dalmıştı.

Birinci Bölüm

Biraz-Hayalci

Bazı çocuklar bütün ödülleri kazanır. Kim olduklarını biliyorsunuz canım. Hani şu hep sınıf birincisi olanlar, bitiş çizgisini ilk geçenler, yarışma günü o kocaman parlak kupayı havaya kaldıranlar yok mu? Hani okul dergisinin kapağına hep onlar çıkar, belediye başkanıyla tokalaşır, hafta sonları sınıfın hemstırı onlara teslim edilir – üstelik bütün hafta boyunca hemstıra siz bakmışsınızdır, hayvancağız elimizde can vermemiş, yeşile filan da dönmemiştir! Neyse, Peggi Parfitt işte o çocuklardan biriydi. Ortada kazanılacak bir ödül varsa muhakkak o kazanırdı: bilim ödülleri, sanat ödülleri, hemstıra-bakma-ödülleri, burnunu-karıştırmama-ödülleri. Tamam, tamam, sonuncusunu ben uydurdum. Ama burnunu karıştırmadığın için bir ödül verilseydi, Peggi ellerini bağlasalar yine kazanırdı, hatta yanında başka ödüller de verirlerdi: pencereden-dışarı-bakmama-ödülü ve öğretmenin-cebine-kurbağa-atmama-ödülü ve… neyse, anlatabildim herhalde.

Herkes Peggi’yi severdi. Öğretmenler onu kendi sınıflarına almak için birbirini ezerdi, annesiyle babası güvercin gibi göğsünü kabartarak gezerdi, hatta hemstır bile en çok onu severdi – bu gerçek – ten büyük haksızlıktı…

Çevirmen
Orijinal Adı
: Fantastic Frankie and the Brain Drain Machine
Yılı
: 2013
ISBN
: 9786053607656
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 242

Çocuk - Okul Çağı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Anna Kemp Diğer KitaplarıAnna Kemp Kitapları