Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Fantastik Franki 2 – Büyük Beyin Soygunu

Franki de arkadaşları gibi ışık saçan şu yeni oyuncaklara bayılıyordu. Doğum gününde bir tane de ona armağan edildi: Zıplayan tavşan! Ancak tavşanda bir tuhaflık vardı. Bir süre sonra her şey daha da garipleşti. Önce Franki uykusunda yürüdü. Ardından köydeki bütün çocuklar çılgınlar gibi davranmaya başladılar. Hemen araştırmaya girişen Fantastik Franki ile arkadaşları bütün bunların arkasında dünyayı ele geçirmeye çalışan şeytani bir deha olduğunu keşfettiler. Dünyayı kurtarmak için hemen harekete geçmeleri gerekiyordu.

Birinci Bölüm

Animatronlar

Aklınıza gelebilecek en iyi soru hangisi? Cevap: Yaş gününde ne istersin? Eveet, bir düşünelim bakalım. Bir tren, bir denizkızı kostümü ya da insanı geçmiş günlere gönderen zaman makinelerinden. Hani çocukların okula gitmediği, insanların evde dinozor beslediği günlere… N’oooolur!

Hediyeleri severim. Eminim siz de seversiniz. Ama insan her zaman istediğini alamıyor. Çünkü çocukken bakıcımın dediği gibi, bazı şeyler “çok lira tutar bebişim”. Franki Blewitt’in çok lirası yoktu, bu yüzden çocuk oyuncağı da yoktu. Ama yine de Franki’nin çok ama çok istediği tek bir oyuncak vardı. Düşlerini gerçekleştirecek bir oyuncak. Oyuncakların oyuncağı. Bütün diğerlerini solda sıfır bırakan oyuncak. Oyuncakların şahı. Tabii ki bir animatrondan söz ediyorum. “Animatron nedir?” mi dediniz?

Uyanın! Dikkat dikkat! Dünya’da değil Ay’da yaşayanlara duyurulur: Animatronlar bu gezegende en çok istenen oyuncaklardır – Hınzır Tavşan! Çılgın Sincap! Elektrik Canavarı Cigavat! Çelik mavisi, parlak pembe ya da fosforlu yeşil. Franki’nin yaş günü listesinin en başında Hınzır Tavşan geliyordu, hatta altı iki kere çizilmiş ve çevresine renkli yıdızlar yapıştırılmıştı.

Çevirmen : Bülent O. Doğan
Orijinal Adı : The Great Brain Robbery
Yılı : 2015
ISBN : 9786053325673
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 288


"Anna Kemp" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.