Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Frankie Foster – Büyük Kargaşa

Frankie Foster, insanlara yardım etmeyi çok seviyor. Yardım çabası her zaman hoş karşılanmıyor olabilir, hatta kimi zaman başına hiç de küçük olmayan sorunlar açılıyor, ama Frankie daima sorunların üstünden gelmeyi başarır… er ya da geç!

 

En iyi dostu Skye durduk yerde tuhaf davranmaya başlayınca, Frankie neler olup bittiğini öğrenmeyi kafasına koyuyor… Dostu için korkunç sürprizlerle karşılaşmayı bile göze alıyor!

Kitaptan;

 

BİRİNCİ BÖLÜM

Tüm söyleyebileceğim şu -benim hatam değildi! Çamurlu patileriyle Çapul’u bahçeden eve alan ben değildim. Tamam, onu dışarı salan bendim, ama içeri alan ben değilim. Onu içeri alan, ablam Angel’dı. Bu onun sorumluluğuydu, benim değil.

Bunu ona söyleyince, ablam öfkeden köpürdü. “Kapıyı tırmalıyordu! Ne yapacaktım yani? Bıraksaydım da babamın daha yeni boyadığı kapıyı berbat mı etseydi?” dedi.

Bu durumda yeri silme görevi onundu çünkü bizim evde kural bu: Patileri çamurluyken köpeği kim içeri alırsa, yerleri o siler. Tam dışarı çıkacaktım, cicilerimi giymiştim gibi şeyler söylüyordu, ama yemezler! Onun cicileri hep üstünde zaten.

Sanki her an çok yakışıklı bir çocukla tanışabilir diye hep hazır dolaşıyor, tüm hayatını buna göre yaşıyor. Ona göre, kapıyı açtığı anda beyaz atlı prensiyle karşılaşabilir. Ya böyle biriyle karşılaştığında üstünde yırtık pırtık kotu ve eskimiş bir tişörtü olsa! Bundan ödü kopuyor işte!..

Çevirmen : Cenk Pamay
Orijinal Adı : Frankie Foster Freaks Out!
Yılı : 2018
ISBN : 9786052952689
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 224


"Jean Ure" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Frankie Foster – İşler Karıştı!

Frankie Foster – İşler Karıştı!

Jean Ure
Etiket Fiyatı : 14.00 TL

10.08 TL

Frankie Foster – Yardıma Hazır!

Frankie Foster – Yardıma Hazır!

Jean Ure
Etiket Fiyatı : 14.00 TL

10.08 TL