Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Frankie Foster insanların sorunlarını çözmeye can atan bir genç kızdır. Ancak yardımları çevresindekiler tarafından hoş karşılanmaz her zaman. Bazen hiç de küçük olmayan sorunlara da yol açar üstelik. Ama Frankie, sorunların üstesinden gelmeyi başarır… er ya da geç!

Frankie’nin, insanlara  yardım etmek isterken sonunda işleri karıştırdığı yeni macerasını  okumaya hazır mısın? Emilia, Frankie’nin evine  misaf ir geliyor ama bu küçük kız nereye gitse farklı bir soruna neden oluyor.

 

Kitaptan;

 

BİRİNCİ BÖLÜM

Tabii ki niyetim odamdaki halıya delik açmak değildi. Kazayla olduğunu da iddia etmiyorum. Gerçi edebilirdim. Elimde babamın bu tip işler için kullandığı bıçakla yürürken yatağın kenarına takılıp düştüğümü, o arada bıçağın kendi kendine halıya saplanıp halının koca bir parçasını kesip çıkardığını söyleyebilirdim. Bence bu kolayca gerçekleşebilecek bir ihtimaldi. Öyle olduğunu söylemiyorum ama olabilirdi.

Söylemeye çalıştığım şey şu ki, halıda bir delik olsun diye herhangi bir şey yapmadım. Yani sabah gözlerimi açtığımda, “Bugün halımda bir delik açayım,” diye düşünmedim. Sadece, çoğu zaman olduğu gibi ilk bakışta iyi bir fikir gibi gelmişti. ama sonra, artık çok geç olduğunda, neden böyle bir şey yaptığımı merak etmekten kendimi alamadım. Bu bana çok sık olan bir şey. Bu anlamda epey şanssızım.

İşin doğrusu, yaptığım şey halıyı kesip biçmek değil, köşe dolabımı odanın köşesine tam sığacak şekilde yerleştirmekti…

Çevirmen : Hasret Parlak Torun
Orijinal Adı : Frankie Foster Pick ‘N’ Mix
Yılı : 2018
ISBN : 9786052953341
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 216


"Jean Ure" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Frankie Foster – Büyük Kargaşa

Frankie Foster – Büyük Kargaşa

Jean Ure
Etiket Fiyatı : 14.00 TL

10.08 TL

Frankie Foster – Yardıma Hazır!

Frankie Foster – Yardıma Hazır!

Jean Ure
Etiket Fiyatı : 14.00 TL

10.08 TL