Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Uçan sihirli bir şemsiye bulsan ne yapardın?
Bulutlar Şehri’ndeki bütün kediler ortadan kaybolunca, Harper sevgili kedisi Kömür’ü ve diğer kedileri bulmaya karar verir.
Küçük kız uçan bir şemsiye bulduğunda ne kadar şanslı olduğuna inanamaz ve arkadaşlarının yardımıyla bir kurtarma macerasına atılır.
Ne var ki karşılarına Çılgın Şef çıkar.
Acaba Harper ile arkadaşları kedileri bulup eve geri getirmeyi başarabilecekler mi?
Çok sevilen çocuk programları sunucusu Cerrie Burnell tarafından yazılan arkadaşlık, müzik ve sihirle dolu bu hikâye gerçekten müthiş.

….

Bir zamanlar Harper isminde bir kız varmış. Bu kız eşine az rastlanır bir müzik yeteneğine sahipmiş. Rüzgârda şarkılar, yağmurda ritimler ve kelebeğin kanat çırpmasındaki umutları duyarmış. Harper tek bir nota dahi öğrenmeden eline aldığı her müzik aletini çalabilirmiş. Bazen gece geç vakitlerde, Harper kedisi Kömür ile yalnızken sevinçten neredeyse kalbini durduracak bir melodi duyarmış.

Yıldızlardan gelen bir melodi…

Birinci Bölüm

KIRIK ŞEMSİYE

Harper, Yüksek Apartman’ın on dördüncü katından sanki rüyadaymış gibi Bulutlar Şehri’ne bakıyordu. Tramvaylar sağanak yağmur altında büyük bir gürültüyle ilerlerken, parlak şemsiyeler küçük tekneler gibi bir aşağı bir yukarı sallanıyordu.

“Tatlım, Hollanda Operası’na gitmek için tamı tamına on dakika içinde çıkacağım,” dedi Büyük Hala Sassy, pembe bir iç eteği göz kamaştırıcı elbisesine dikerken.

“Beni helikopterle almaya gelecekler.”

Burnuna lavanta kokuları gelen Harper gülümseyerek kollarını Büyük Hala Sassy’nin geniş beline doladı…

Çevirmen : Ahmet Orhun
Orijinal Adı : Harper and the Scarlet Umbrella
Yılı : 2017
ISBN : 9786053329268
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 128


"Cerrie Burnell" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Harper Gece Ormanı Macerası

Harper Gece Ormanı Macerası

Cerrie Burnell
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

8.64 TL

Harper ile Düşler Sirki

Harper ile Düşler Sirki

Cerrie Burnell
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

8.64 TL