100 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
Maximum’la 250 TL ve üzerine 3+2 Taksit

İlkgençlik

İlkgençlik

12.60  TL

-+
Siparişleriniz 1 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

İlkgençlik

İlkgençlik, Tolstoy’un benzersiz gözlem gücünün, muazzam tasvir yeteneğinin de ilk örneklerinden biridir.

Lev Nikolayeviç Tolstoy (1828-1910): Anna Karenina, Savaş ve Barış, Diriliş’in büyük yazarı, yaşamının son otuz yılında kendini insan, aile, din, devlet, toplum, özgürlük, boyun eğme, başkaldırma, sanat ve estetik konularında kuramsal çalışmalara da verdi. Yazdığı roman ve öykülerinde yıllarca üzerinde düşündüğü insanlık sorunlarını edebi bir kurguyla ele aldı. Tolstoy’un yarı otobiyografik denebilecek üçlemesinin ikinci kitabı olan İlkgençlik, ilk kez 1854 yılında Sovremennik dergisinde yayımlanmıştır. İkinci kitap da ilki gibi samimi,  sade bir kurguya sahiptir. Tolstoy kendini, ailesini ve çevresini gittikçe daha iyi kavrayan kahramanının manevi gelişimini eserinin merkezine alır.

Ayşe Hacıhasanoğlu (1952): DTCF Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Bir süre SSCB Büyükelçiliği Basın Bürosu’nda çevirmen olarak çalıştı. Edebiyat ve sosyal bilimler alanında çeviriler yaptı. Dostoyevski, Tolstoy, Gorki, Bagirov eserlerini Türkçeye kazandırdığı yazarlar arasında yer almaktadır.

 

I. Bölüm

Yolculuk

Petrovskoye’deki evin önüne yine iki araba çekilmiştir. Biri Mimi, Katenka, Lyuboçka ve hizmetçi kızın binecekleri, kâhya Yakov’un da arabacının yanında oturacağı kupa arabası, diğeriyse Volodya’nın, geçenlerde toprak kölesi köylüler arasından uşak olarak tanınan Vasiliy’in ve benim bineceğim yaylı araba.

 

Çevirmen
Yılı
: 2015
ISBN
: 9786053324218
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 144

Edebiyat Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Lev Nikolayeviç Tolstoy Diğer KitaplarıLev Nikolayeviç Tolstoy Kitapları