350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

İnancın En Güzel Tarihi

İnancın En Güzel Tarihi
Tükendi Gelince Haber Verelim
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

İnancın En Güzel Tarihi

Tektanrıcılık ne zaman ve nasıl başladı?
Nuh, İbrahim, Musa ve İsa peygamberler hangi yönleriyle kutsal kelamın elçisi olmuşlardı? İnancın En Güzel Tarihi’nde yaklaşık 3300 yıl önce Ortadoğu’da ortaya çıkan tektanrı inancı ve bu inancın özellikle ilk iki büyük din bağlamında geçirdiği evrelerin öyküsü anlatılıyor. Bu öyküyü okurken, “insan”ın bazen sığınma, bazen ürkme, bazen de dilek ve şikâyetlerle başvurma ihtiyacıyla bağlılık duyduğu Tanrı fikrinin nasıl oluştuğuna da tanıklık edeceksiniz.

Jean Bottéro: Asurbilimci, Mezopotamya dil ve uygarlıkları uzmanı. 2007’de ölen Bottéro,  Eski Mezopotamya’nın ve MÖ ikinci binyılda Babil çevresinde gelişmiş uygarlığın dini, mitleri ve törenleri üzerine pek çok kitabın yazarı.
Marc-Alain Ouaknin: Haham filozof, Bar-İlan Üniversitesi’nde öğretim üyesi.
Joseph Moingt: İsa peygamber hakkında yazdığı L’Homme qui venait de Dieu (Tanrı’dan Gelen İnsan) kitabıyla Batı dünyasında tanınan Katolik ilahiyatçı. Fransa’da yayımlanan “bilimsel” ilahiyat dergisi Recherches des Sciences Religieuses’ün 1968-1997 yılları arasında yayın yönetmenliğini yürüttü.

İÇİNDEKİLER

Önsöz

Kitabı Mukaddes’teki Tanrı

Yahudilerin Tanrısı

Hıristiyanların Tanrısı

Sondeyiş

ÖNSÖZ

Biz (Batılılar) Kitabı Mukaddes’in çocuklarıyız. Bizim için “Bible” hâlâ kültürümüzün temelini oluşturan en önemli metindir, her ne kadar günümüzde birçok Batılı insan kendi evlerinde bulamadıkları bir manevi doygunluğu, kimi simgeleri, tapınç ve törenleri gidip Doğu dinlerinde arama eğilimi içinde olsalar da… Örneğin, Budizmin gördüğü rağbeti bir düşünün. Ekonomi bigi dinler de artık küreselleşiyor…

Çevirmen
Orijinal Adı
: La Plus Belle Histoire De Dieu
Yılı
: 2003
ISBN
: 9789754584868
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 168

Düşünce ve Sanat Tarihi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Jean Bottero Diğer KitaplarıJean Bottero Kitapları