350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

İskoçya Sokağı 44 Numara – 1 –

İskoçya Sokağı 44 Numara – 1 –
Tükendi Gelince Haber Verelim
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

İskoçya Sokağı 44 Numara

Alexander McCall Smith’in İskoçya Sokağı, Edinburgh’da eski büyük burjuvaların kendilerini öğrenciler, şairler ve portre ressamlarıyla yan yana buldukları bohem ve kalabalık bir köşesi. 44 numara ise sokağın eksantrikleri ile başarısız tiplerinin çokça bulunduğu bir yer.

Okulunu donduruşunun ikinci senesinde ailesine hayli endişe veren Pat, 44 numaraya yeni kiracı olarak kabul edilir ama burada ne kadar tutunabileceğinden emin değildir. Ev arkadaşı, rugby oyuncusu Bruce tahammül edilemez derecede narsist ve can sıkıcı ölçüde yakışıklı olan bir adamdır. Alt katta korkunç derecede gösterişçi Irene ile babası okurken Guardian gazetesini ateşe verdiği için terapi görmeye başlayan büyümüş de küçülmüş beş yaşındaki oğlu yaşamaktadır. Ayrıca akıl küpü, entelektüel Domenica Macdonald yaptığı işin yanında boş zamanlarında apartmanın keskin bakışlı gözlemciliğini üstlenmektedir…

Çapkınlar, acayip insanlar ve masumlardan oluşan pırıltılı karakterleriyle komik ve son derece keyif verici bir kitap olan İskoçya Sokağı 44 Numara, McCall Smith’in yerlisi olduğu Edinburgh’u zekice ve isabetli bir şekilde ortaya koyuyor.

Önsöz

Çoğu kitap yazarın kafasındaki bir fikirle başlar. Bu kitapsa California’da, son derece misafirperver biri olan Amy Tan’in düzenlediği bir partide yaptığım bir muhabbetle başladı. Tales of the City’nin yazarı Armistead Maupin ile konuşurken buldum kendimi. Maupin, The San Francisco Chronicle’daki oldukça popüler romanıyla tefrika roman fikrini tekrar canlandırmıştı…

Çevirmen
Orijinal Adı
: 44 Scotland Street
Yılı
: 2011
ISBN
: 9786053601524
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 514

Dünya Edebiyatı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Alexander McCall Smith Diğer Kitapları    Alexander McCall Smith Kitapları