350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Sosis Köpeklerin İncelikleri

Sosis Köpeklerin İncelikleri
Tükendi Gelince Haber Verelim
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

Sosis Köpeklerin İncelikleri, hayatı dilbilim çalışmalarından ibaret olan Profesör Igelfeld’in başına gelen kaçınılmaz yanlışlıkların komedyası. Portekizce Düzensiz Fiiller ile başlayan dizinin ikinci kitabında, akademisyenlerin dünyası ile gerçek yaşam arasındaki yolculuk yine  inanılmaz olaylar eşliğinde devam ediyor. Bu kez Papa, kardinaller, St. Nicholas’ın kemikleri ve hizipçi mezhep temsilcileri de bu şenliğe katılanlar arasında.

Alexander McCall Smith (1948): Gerek yetişkinler, gerek çocuklar için yazdığı dizi romanlarla bütün dünyada son yılların en sevilen yazarlarından biri olmuştur. Profesör Igelfeld ile akademisyen arkadaşlarının komik ve hüzünlü maceralarının anlatıldığı bu üçleme onun en keyifli kitaplarının başında gelir.

 

 

CERMEN İLMİNİN O BÜYÜK ZAFERİ Portekizce Düzensiz Fiiller kitabının yazarı Profesör Dr. Moritz-Maria von Igelfeld, Amerika kıyılarına hiç ayak basmamıştı. Zaman zaman birçok tanınmış Amerikalı filologla yazıştığı doğruydu -örneğin Cornell’den Profesör Giles Reid ve Tulane’den Profesör Paul Lafouche III’le- ve onların, Amerikan Modern Diller Birliği’nin yıllık toplantısına katılması için sıklıkla kendisine baskı yaptıkları da doğruydu; ama hiçbir zaman kabul edecek durumda olmamıştı işte. Ya da von Igelfeld’in dediği gibi: işin gerçeği, hiçbir zaman gitmek istememiş ve geçerli bir mazeret bulup, davetleri geri çevirmişti.

“Yeni Dünyay’la zerre kadar ilgilenmiyorum,” dedi von Igelfeld, Profesör Dr. Florianus Prinzel’e umursamaz bir ifadeyle. “Orada, Almanya’da bulamayacağımız bir şey var mı? Tek bir şey söyleyebilir siniz bana?”

….

Çevirmen
Orijinal Adı
: The Finer Points of Sausage Dogs
Yılı
: 2008
ISBN
: 9789944882491
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 124

Dünya Edebiyatı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Alexander McCall Smith Diğer Kitapları    Alexander McCall Smith Kitapları