350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Kahve Öyküleri – İskoçya Sokağı 44 Numara – 2 –

Kahve Öyküleri – İskoçya Sokağı 44 Numara – 2 –
Tükendi Gelince Haber Verelim
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

Kahve Öyküleri – İskoçya Sokağı 44 Numara

İngiltere’nin en çok okunan yazarlarından Alexander McCall Smith, Kahve Öyküleri’nde Edinburgh’un renkli simaları ve onların eğlenceli öykülerine geri dönüyor, İskoçya Sokağı 44 Numara’nın ilginç karakterlerinin yeni maceralarını anlatıyor.

Narsist ve yakışıklı Bruce emlakçılık kariyeri sona erince şarap tüccarlığına atılıyor. Uzun süredir Bruce’dan çeken ev arkadaşı Pat Macgregor gerçek aşkı ararken, komşusu Domenica Macdonald’ın çöpçatanlığı yüzünden kendisini bir nüdist pikniğinde buluveriyor.

Altı yaşındaki olağanüstü çocuk Bertie Pollock, yoga ve pembe tulumlarla dolu bir hayat yerine, her küçük çocuk gibi balık avlayacağı ve rugby oynayacağı bir hayata kavuşmak istiyor. Baskıcı annesi Irene ile psikoterapisti Dr. Fairbairn’e başkaldırma planları yapıyor.

Bertie’nin pısırık babası Stuart oğluyla Glasgow yolculuğuna çıkıyor. Bertie iskambil oyununda Glasgow’un ünlü kabadayısı Domuz O’Connor’un parasını alınca, onun da babasının da hayatında önemli değişiklikler olmaya başlıyor.

İskoçya Sokağı 44 Numara’dan tanıdığımız ilginç kişilerin komik ve son derece eğlendirici maceraları Kahve Öyküleri’nde devam ediyor.

 

Önsöz

Çoğu kitap yazarın kafasındaki bir fikirle başlar. Bu kitapsa California’da, son derece misafirperver biri olan Amy Tan’in düzenlediği bir partide yaptığım bir muhabbetle başladı. Tales of the City’nin yazarı Armistead Maupin ile konuşurken buldum kendimi. Maupin, The San Francisco Chronicle’daki oldukça popüler romanıyla tefrika roman fikrini tekrar canlandırmıştı. İskoçya’ya dönünce The Herald’a California gezimle ilgili bir yazı yazmam istendi…

Çevirmen
Orijinal Adı
: Espresso Tales
Yılı
: 2011
ISBN
: 9786053602729
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 520

Dünya Edebiyatı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Alexander McCall Smith Diğer Kitapları    Alexander McCall Smith Kitapları