350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Öngörülemeyen Bir Dünyada Yaşamak

Öngörülemeyen Bir Dünyada Yaşamak
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Öngörülemeyen Bir Dünyada Yaşamak

Öngörülemeyen Bir Dünyada Yaşamak

Covid-19 salgını hayatımızın her alanında köklü değişikler yarattı, en temel özgürlüklerimizi kısıtladı ve yakın geleceği dahi planlamayı olanaksız kılan bir belirsizlikle bizleri karşı karşıya bıraktı. Mekânla ve zamanla olan ilişkimizi dönüştürdü, küreselleşmiş dünyanın kırılganlığını ve istikrarsızlığını açıkça gözler önüne serdi.

Fransız düşünür Frédéric Lenoir “hayatta kalmaya ve olgunlaşmaya dair” bir kılavuz olarak tasarladığı bu kitabında pandemiden yola çıkarak daha genel bir soruna, kriz zamanlarında nasıl daha iyi yaşanabileceğine odaklanıyor. Stoacılar, Montaigne, Spinoza gibi geçmiş zaman filozoflarından aldığı ilhamla sinirbilim ve psikoloji kaynaklı daha çağdaş düşünceleri bir araya getirerek şu sorulara karşılık arıyor: “Gittikçe daha kaotik ve öngörülemez hale gelen bir dünyada nasıl sakin, hatta mutlu kalmaya çalışabiliriz? İstikrarımızı, dengemizi bozan bir gerçekliğe mümkün olduğunca olumlu bir şekilde uyum sağlamak için kendimizi nasıl değiştirebilir veya bakış açımızı nasıl dönüştürebiliriz?”

Frédéric Lenoir (1962), Hayvanlar İçin Birlikte Derneği’nin kurucusu, SEVE Vakfı’nın (Birlikte Var Olmayı ve Yaşamayı Bilmek) kurucularından biridir. Yirmi civarında dile çevrilmiş elliyi aşkın kitabın yazarıdır. Yayınevimizden yayımlanmış olan Spinoza Mucizesi’nin yanı sıra yurtdışında ilgi gören denemelerinden bazıları şunlardır: La puissance de la joie [Sevincin Gücü]; Philosopher et méditer avec les enfants [Çocuklarla Felsefe Yapmak ve Düşünmek]; Lettre ouverte aux animaux (et à ceux qui les aiment) [Hayvanlara (ve onları sevenlere) Açık Mektup].

Çevirmen
Orijinal Adı
: Dans un Monde Imprévisible
Orijinal Dili
: Fransızca
Kağıt Bilgisi
: 3.Hamur
Yılı
: 2022
ISBN
: 9786254291968
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 72

İnceleme Araştırma Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Frédéric Lenoir Diğer KitaplarıFrédéric Lenoir Kitapları