350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Spinoza Mucizesi

Spinoza Mucizesi
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Spinoza Mucizesi

Spinoza Mucizesi

Yirmi üç yaşındayken sapkınlık suçlamasıyla Yahudi cemaatinden atılan Baruch Spinoza, hayatını felsefeye vakfetmeye karar verir. Amacı “üstün ve daimi bir sevincin hazzını kendisine sonsuza dek verecek” gerçek iyiyi bulmaktır. Hayatının kalan yirmi yılında devrimci bir eser inşa edecek, filolojinin, sosyolojinin ve etolojinin yanı sıra derinlik psikolojisinin de fikir babalarından biri olmayı başaracaktır. Ama hepsinden önemlisi, arzuyu ve hazzı merkeze alan, Tanrı, ahlak ve mutluluk tasavvurumuzu sarsacak bir felsefenin mucidi olacaktır.

“Spinoza pek çok açıdan zamanının çok ilerisindeydi, ama sadece bu da değil: Bizim zamanımızın da ilerisindedir. Spinoza ‘mucizesi’ derken kastettiğim budur.”

Frédéric Lenoir (1962), Hayvanlar İçin Birlikte Derneği’nin kurucusu, SEVE Vakfı’nın (Birlikte Var Olmayı ve Yaşamayı Bilmek) kurucularından biridir. Yirmi civarında dile çevrilmiş elliyi aşkın kitabın yazarıdır. Son denemelerinden bazıları: La Sagesse expliquée à ceux qui la cherchent [Bilgeliği Arayanlar İçin Açıklamalı Bilgelik], Du bonheur, un voyage philosophique [Mutluluğa dair: Felsefi bir yolculuk]; La puissance de la joie [Sevincin Gücü]; Philosopher et méditer avec les enfants [Çocuklarla felsefe yapmak ve Düşünmek] Lettre ouverte aux animaux (et à ceux qui les aiment) [Hayvanlara (ve onları sevenlere) Açık Mektup].

Çevirmen
Orijinal Adı
: Le Miracle De Spinoza
Yılı
: 2020
ISBN
: 9786254050688
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 160

Felsefe Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Frédéric Lenoir Diğer KitaplarıFrédéric Lenoir Kitapları