350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Osmanlı İstanbul’unun Toplumsal Tarihi

Osmanlı İstanbul’unun Toplumsal Tarihi
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Osmanlı İstanbul’unun Toplumsal Tarihi

İstanbul, en parlak devrinde sınırları Fas’tan Ukrayna’ya, İran kıyılarından Macaristan’a uzanan Osmanlı İmparatorluğu’na 470 yıl boyunca başkentlik etti. Payitaht, Osmanlı coğrafyasının sanat ve düşün merkezi olduğu gibi, dünyanın dört bir yanından tüccarları kendine çeken bir ticaret üssü ve imparatorluğun siyasi motoruydu.

Şehrin sakinleri, güç ve gösterişin ihtişamı içinde, bu başkentin şiddetiyle kuşatılmış olarak ve imparatorluğun çok çeşitli kaynaklarının aktığı Dersaadet’in devasa refah ağlarına yaslanmak suretiyle hayatlarını sürdürüyorlardı.

Değerli iki Osmanlı tarihçisi Ebru Boyar ve Kate Fleet’in birlikte kaleme aldıkları Osmanlı İstanbul’unun Toplumsal Tarihi, bu uzun süreç boyunca canlı, şiddet dolu, dinamik ve kozmopolit imparatorluk başkentinin toplumsal bir portresini sunuyor.

Doç. Dr. Ebru Boyar, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesidir. Ayrıca Skilliter Osmanlı Çalışmaları Merkezi akademik danışmanı da olan Ebru Boyar’ın yayınları arasında Ottomans, Turks and the Balkans: Empire Lost, Relations Altered (2007) ve Kate Fleet ile birlikte editörlüğünü yaptığı The Ottomans and Trade (2006) yer almaktadır.

Dr. Kate Fleet, Cambridge Üniversitesi, Newnham Kolej’deki Skilliter Osmanlı Çalışmaları Merkezi’nin müdürüdür. Aynı zamanda Turkish Historical Review’ün de editörü olan Kate Fleet, 2012 yılından itibaren The Encyclopaedia of Islam Three’nin yönetici editörlerinden biri olarak görev yapmaktadır. Yayınları arasında European and Islamic Trade in the Early Ottoman State: The Merchants of Genoa and Turkey (1999; Erken Osmanlı Döneminde Türk-Ceneviz Ticareti, 2009) ve Cambridge History of Turkey’nin editörlüğünü yaptığı I. cildi (Byzantium-Turkey, 1071-1453, 2008; Türkiye Tarihi, I, 1071-1453, 2012) ve Suraiya Faroqhi ile birlikte editörlüğünü yaptığı II. cildi (The Ottoman Empire as a World Power, 1453-1603, 2013) yer almaktadır.

Çevirmen
Yılı
: 2014
ISBN
: 9786053321415
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 432

Osmanlı ve Öncesi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Kate Fleet Diğer KitaplarıKate Fleet Kitapları