Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Oxford İlk Bilim Sözlüğüm İngilizce-Türkçe

Oxford İlk Bilim Sözlüğüm’de fen bilimleriyle ilgili 200’den fazla sözcük yer almaktadır. Sözlük İngilizce öğrenmeye yeni başlayan çocuklar için hem İngilizce hem de fen bilimleri için yardımcı olacak şekilde hazırlanmıştır.

Kullanması kolay
Alfabetik sırayla dizilmiş kelimelerin anlamları basit ve kolay anlaşılır bir dille anlatılmaktadır. Renkli resimler ve şemalar metinleri desteklerken, resim altları daha çok açıklama içerir.

Gerekli bütün kelimeler
Sözlükteki kelimeler çocukların bilimin dilini öğrenmelerine yardım etmek amacıyla dikkatle seçilmiştir. Kitabın sonunda fen bilimlerinde sıkça kullanılan kelimelerin de bir listesi yer almaktadır. Bu kelimeleri iyice öğrenip derslerde kullanmak eğlenceli olacaktır.

Bilimsel düşünce
Bu sözlük ayrıca çocuklara kelimelerin sözlüklerde nasıl sıralandığını, arşivleme sistemlerinin temelini, araştırmaların nasıl yapılacağını ve bilgilere nasıl ulaşılabileceğini öğretir.

Kolay öğrenme
Bu sözlüğü bir el kitabı olarak kullanan çocuklar, birçok kavramı, materyali, kimya ve fizik işlemlerini öğrenirken; fen bilimlerinde kullanılan temel sözcüklerin İngilizce ve Türkçelerini de rahatlıkla kullanabilecek düzeye erişeceklerdir.

Çevirmen : Sevgi Atlıhan
Yılı : 2010
ISBN : 9789944887489
Genişlik : 18,5
Yükseklik : 24
Sayfa Sayısı : 64


"Graham Peacock" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.