Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Oxford Temel Bilim Sözlüğü İngilizce-Türkçe

Okulda ve evde kullanmak için anlaşılır ve kapsamlı bilim sözlüğü

Kullanması kolay

Oxford Temel Bilim Sözlüğü ’nde fen bilimleriyle ilgili 600’den fazla sözcük yer alır. Alfabetik sırayla dizilmiş kelimelerin anlamları hem bilimsel terminolojide yer aldığı şekliyle, hem de kolay anlaşılır bir dille anlatılmaktadır. Bu, çocukların kelime hazinelerini zenginleştirmek için en uygun yöntemdir.

Öğrenilmesi gereken kelimeler

Oxford Temel Bilim Sözlüğü ’nde yer alan kelimeler fen bilgisi müfredatından seçilmiştir. Derslerde kullanılan kelimelerin yanı sıra günlük hayatta kullanılan bilimsel terimlere de yer verilmiştir. Renkli resimler ve şemalar metinleri desteklerken, resim altları daha çok açıklama içerir.

Daha fazla yardım

Kitabın sonunda ölçüm araçları, insan vücudu, hayvanların sınıflanması, yaşamın tarihi ve Güneş Sistemi ile ilgili terimlerin listesi yer alır.

İnternetten kolayca indirilebilen bedava kaynak

www.schooldictionaries.co.uk

Çevirmen : Sevgi Atlıhan
Orijinal Adı : Oxford Primary Science Dictionary
Yılı : 2011
ISBN : 9789944887465
Genişlik : 18,5
Yükseklik : 24
Sayfa Sayısı : 160
Resimleyen : David Semple


"Graham Peacock" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.