150 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
250 TL ve üzerine 5'e varan taksit imkânı

Seçme Öyküler

Seçme Öyküler

14.00  TL

-+
10 : 00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün içerisinde kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Seçme Öyküler

Mark Twain (Samuel Langhorne Clemens, 1835-1910): Döneminin en ünlü Amerikan edebiyatçısıydı. Pek çok roman, öykü  ve deneme yazdı. En tanınmış eserleri arasında Tom Sawyer’ın Maceraları, Huckleberry Finn’in Maceraları ve Adem ile Havva’nın Cennet Günlüğü yer alır. Yaşamının son döneminde kapıldığı kötümserlik ve insan sevmezlik eserlerine de yansımıştır. William Faulkner’in Amerikan edebiyatının kurucusu olarak nitelediği Mark Twain, dil ustalığının yanı sıra derin ve zaman zaman acı mizahı ile günümüzde de hayranlık duyulan yazarlardandır.

Yurdanur Salman (1937): İstanbul Üniversitesi  İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Edebiyat, yazın kuramları ve psikanaliz gibi pek çok alanda yaptığı çevirilerle J. Berger, S. Sontag, E.A. Poe, E. Fromm,  G. Steiner’in de yapıtlarının yer aldığı  otuzdan fazla kitabı Türkçeye kazandırdı. İstanbul, Boğaziçi ve Atatürk üniversitelerinde çeviri ve İngilizce dersleri verdi. Kuram dergisini çıkardı, Yeni Dergi, Adam Öykü, Yazko Çeviri dergilerinde çeviri ve yazıları yayımlandı. Titiz ve verimli çalışmalarıyla kültür hayatımıza katkıda bulunmayı sürdürüyor.

İçindekiler

Çevirmenin Notu

Gizemli Yabancı

Hadleyburg’u Yozlaştıran Adam

Eskimo Kızın Aşk Öyküsü

Calaveras County’nin Adı Kötüye Çıkmış Sıçrayan Kurbağası

1.000.000 Sterlinlik Banknot

Çevirmenin Notu

Mark Twain (Samuel Langhorne Clemens, 1835-1910), büyük Amerikalı mizah yazarı, romancı, denemeci, konuşmacı, gezgin aynı zamanda önemli bir (kısa) öykü yazarıydı. Bu kitaba alınan iki uzun üç kısa öyküsü, 1865’te California’da usta yaklaşımıyla ve halk yazını havasıyla yazdığı, ölümsüz “Sıçrayan Kurbağa”dan, ölümünden ancak altı yıl sonra yayımlanan ve onun son yıllarında kapıldığı insansevmezliğe ve kötümserliğe anıt oluşturan “Gizemli Yabancı”ya kadar Twain’in yazarlık uğraşını her yönüyle kapsıyor. “1.000.000 Sterlinlik Banknot”ta Twain, insanın paraya tapmasını eğlenceli bir yaklaşımla inceliyor…

Çevirmen
Yılı
: 2008
ISBN
: 9789944883771
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 280

Edebiyat Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Mark Twain Diğer KitaplarıMark Twain Kitapları