100 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
250 TL ve üzerine 5'e varan taksit imkânı

Anadolu Sosları

Anadolu Sosları

84.00  TL

-+
10 : 00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün içerisinde kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Anadolu Sosları

Ne zaman Anadolu’da sos konusu açılsa, hep aynı soruyla karşılaşıyoruz: ”Anadolu’da sos var mı?” Haklılar tabii. Kelime olarak Türkçede sos yok. Yabancı kökenli bir kelime. Sos, lezzetlendirmek için yemeklere, çorbalara, salatalara, tatlılara vs. eklenen katkılar anlamına gelmiyor mu? Geliyor. Bu açıdan bakıldığında Anadolu’da sos var. Hem de ziyadesiyle var.

Anadolu Sosları kitabının yazarı Gökçen Adar sunuş yazısında böyle diyor. Gerçekten de sos dendiğinde akla Anadolu yemekleri pek gelmese de kitabın sayfalarını çevirdikçe birbirinden değişik soslar ve bu sosların birer parçası olduğu lezzetli tarifler bulacaksınız. “Anadolu’da sos var mı?” sorusunun cevabına da böylece ulaşmış olacaksınız. Üstelik tüm tarifler, dolayısıyla da soslar sistematik bir yapıyla sınıflandırılmış olarak sizleri bekliyor.

Gökçen Adar uzun yıllara dayanan arşiv çalışmasıyla Anadolu’nun dört bir yanından yemekler, mezeler, salatalar, tatlılar derlemiş. Hepsi de soslar dünyasının birer parçası olan bu tariflerin arasına bilgi notlarının yanı sıra kimi zaman kendi yaşamından örnekler, anekdotlar ve hatıralar da eklemiş. Evinize konuk olmuş bir aile büyüğünüz tüm bu bilgileri tatlı diliyle anlatıyormuş gibi hissedeceksiniz…

Yılı
: 2019
ISBN
: 9786052957615
Genişlik
: 21,5
Yükseklik
: 15,5
Sayfa Sayısı
: 480

Yaşam Kültürü Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Gökçen Adar Diğer Kitapları    Gökçen Adar Kitapları