Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Eline Sağlık Anneciğim

“Bebekler için katı gıdaya geçiş” hakkında merak ettiklerinizi bulabileceğiniz bir başvuru kaynağı niteliğindeki bu kitapta bebeğinizin 5. ayından itibaren ona her öğünde ne hazırlayacağınız sorusunun yanıtı pratik tariflerle veriliyor.
Eline Sağlık Anneciğim’de Akdeniz, Ege, Türk ve dünya mutfaklarından örneklerle yazar Zeynep Köksal Yaykıran’ın kendi tarifleri yer alıyor. Eser her öğün için düzenlenmiş haftalık ve aylık örnek mönülerle sizi “Bugün ne pişirsem?” derdinden de kurtarıyor.
Yaykıran bebeklerini memeden mamaya geçirirken yaptığı yemekleri, uyguladığı teknikleri ve tecrübelerini detaylarıyla aktarıyor. Meyve ve sebze püreleriyle başlayan tarifler, bebeğinizin yaşı ilerledikçe çocuk ve yetişkin yemeklerine, tüm ailenin afiyetle yiyeceği hafif, besleyici ve sağlıklı bir mutfağa dönüşüyor.
Çocuğunuzun sağlıklı ve dengeli beslenmesini sağlayabileceğiniz pişirme teknikleri kullanılan bu pratik ve lezzetli yemekler rehberi mutfak tezgâhınızın vazgeçilmezi olacak. Üstelik satın aldığınız her kitapla imkânı kısıtlı üniversite öğrencilerine burs veren Köksal Eğitim Vakfı’na da destek sağlamış olacaksınız.
Bebeklerinize ve tüm ailenize afiyet, bal, şeker olsun.

İçindekiler

Teşekkür

Başlarken

Yazar Hakkında

Kitabı Okurken

Faydalı bilgiler

Hamilelik ve Emzirme Dönemlerinde Beslenme Alışkanlıkları

Çocukların Günlük Rutinleri

Bebeğiniz Ne Zaman Katı Gıdaya Hazır Olur?

Farklı Besin Grupları ve Dengeli Beslenme

Alerjen Gıdalar

Buzlukta Yemek Saklamak

Mutfakta İhtiyaç Duyulacak Gereçler

Her Şey Onlar İçin

Kitapta Yer Alan Yaklaşık Ölçüler, Birimler ve Ufak Notlar…

Yılı : 2018
ISBN : 9786052953488
Genişlik : 20
Yükseklik : 20
Sayfa Sayısı : 276


"Zeynep Köksal Yaykıran" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.