Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Bip Sokağı – Elektrikli Bir Hipnotizma Macerası

Bip Sokağı’na tam bir karmaşa hakim. Her gece elektrikler kesiliyor ve sokak sakinleri sıkıcı akşamlar yaşıyor. Yetkililer elektrik kesintilerinin sebebini bir türlü bulamıyor. Daha da kötüsü genellikle çok cesur bir çocuk olan Bobby’nin karanlıktan korkması. Etraf zif iri karanlık olunca, Bobby donakalıyor ve kafası tamamen duruyor. Bobby ve minik arkadaşı Imelda’nın bu sorunu çözebilmek için önce Bobby’nin karanlık korkusuna bir çözüm bulmaları gerekiyor.

Karanlık

Bip Sokağı. Mevsimlerden kış. Günler kısa. Geceler uzun. Hava berbat. Dışarıda yapılacak bir şey olmadığı için Bobby Cobbler odasında kitap okuyor.

Bobby, Bip Sokağı 4 Numara’da oturur. Onunla henüz tanışmadıysanız işte size Bobby’nin sevdiği bazı şeyler: Dokuz yaşında olmak, Bip Sokağı’nda yaşamak ve yan komşusu ufacık tefecik Imelda Small gibi bir arkadaşa sahip olmak. Dahası da var… Modifiye bir mobilet kullanan yaşlı komşusu Richard Keiths, kedisi Zeytin, resim yapmak, düşünmek, okumak – bazen de hepsini bir arada yapmak.

Şimdi, bu kasvetli ikindi saatinde, Bobby kütüphaneden ödünç aldığı Tarihimizin İlginç Yaratıkları kitabını okuyor. Dikkatini en çok çeken, Uğursuz Domuz adlı bir hayvan oldu.

“Uğursuz Domuz, karşısındakini hipnotize edebilen, küçük, tehlikeli bir yaban domuzudur. İnsanları çıldırtmaya ve ortalığı karıştırmaya bayılır,” diye okuyor Bobby. “1876’da Sir Thomas Twiddlefudge kayıtlara Lincolnshire’da bir Uğursuz Domuz vakası geçirdiğinden bu yana ülkemizde görülmemiştir. Bazı uzmanlar hâlâ yaşadıklarına inansa da, henüz bu görüşü destekleyecek bir ize rastlanmamıştır.”

Havuçlu kekler aşkına, diye düşündü sayfayı dikkatle inceleyen Bobby. Şunlarla karanlıkta karşılaşmak amma…

Çevirmen : Gökçe Ateş Aytuğ
Orijinal Adı : Pip Street – A Pesky Pig Panic / Piggy Pickle
Yılı : 2016
ISBN : 9786053328407
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 144
Resimleyen : Steve Wells


"Jo Simmons" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Süper Gümbürtü Sam

Süper Gümbürtü Sam

Jo Simmons
Etiket Fiyatı : 14.00 TL

9.10 TL

Bip Sokağı – Çörek Felaketi

Bip Sokağı – Çörek Felaketi

Jo Simmons
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

7.80 TL