Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Bip Sokağı – Modifiye Edilmiş Mobilet Macerası

Önce Bip Sokağı’nda çıngıraklı kızağa benzeyen arabasıyla dolaşan tuhaf bir adam görüldü. Ardından sokağın yaşlı sakinlerinden Richard Keiths’in modif iye mobileti Pegasus bozuldu. Richard Keiths mobiletini tamir ettirecek kadar parası olmadığını ve bu yüzden torununun yanına taşınmak zorunda olduğunu açıklayınca işler karıştı. Çünkü evi kardeşi Walter’a kalacaktı ve onun sokak hakkında korkunç planları vardı. Acaba kahramanlarımız sokağı kurtarmayı başarabilecekler mi?

 

1

Kızağın Çıngırakları Çalıyor

İşte yine Bip Sokağı’ndayız çocuklar. Bu harika, geri dönmek güzel!

İkindi güneşi evleri altın sarısına boyarken, bakın! Birisi geliyor… Bir adam, nostaljik bir bisiklet kullanıyor. Sokakta onun dışında iki kişi daha var.

Biri oğlana benziyor, diğeri ise ufak tefek, zıp zıp zıplıyor. Tabii ki bunlar, ispinoz gözleminden evlerine dönen Bobby Cobbler ile ufacık tefecik arkadaşı Imelda Small’dan başkası olamaz. Yaşasın! Hadi katılalım onlara.

Kahve Kafe’nin önünden geçerken ansızın durup kulak kabarttı iki arkadaş. Bir ses vardı. Değişik bir ses – çıngırak sesi! Kilise çanı filan değil, basbayağı, güzel mi güzel çıngırak sesiydi duydukları.

“Noel Baba!” diye haykırdı Imelda, gökyüzüne bakarak.

“Hayır,” dedi Bobby sokakta bir yeri işaret ederek. “Bak!”

Köşeden Bip Sokağı’na ilginç bir araç girdi. Roma dönemi savaş arabalarına benziyordu – çıngıraklı bir savaş arabası! Dizginler gür bıyıklı, uzun boylu bir adamdaydı; ama arabayı atlar yerine beyazlı kahverengili kocaman beş tane köpek çekiyordu…

 

 

 

 

 

 

 

 

Çevirmen : Gökçe Ateş Aytuğ
Orijinal Adı : Pip Street – The Big Brother Bother
Yılı : 2016
ISBN : 9786053328391
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 144


"Jo Simmons" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Süper Gümbürtü Sam

Süper Gümbürtü Sam

Jo Simmons
Etiket Fiyatı : 14.00 TL

10.08 TL

Bip Sokağı – Çörek Felaketi

Bip Sokağı – Çörek Felaketi

Jo Simmons
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

8.64 TL