Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Ekip – Kumsalda

Malikânedeki gençler güçlerini saklamak zorunda olduklarını biliyorlar, ama sıradan olaylar bazen çok şaşırtıcı sonuçlara yol açabilir. İyi niyetli olmak kolaydır, önemli olan bu niyetlerle hareket edebilmektir.
Issız bir kumsalda gözlerini açan Mia dehşet içindeydi. Adını, kim olduğunu, ailesini ya da başına gelenleri hatırlamıyordu. Sanki büyük bir felaketten canlı çıkmayı başarmış gibi görünüyordu. Tek bildiği kötü bir şey yaptığı ve insanlardan uzak durması gerektiğiydi. Onu bulan yaşlı adam ve eşi, genç kızı iyileştirmeye ve geçmişini hatırlamasına yardım etmeye çalışıyorlardı. Ancak Mia’nın hafızasının yerine gelmesinin beklenmedik sonuçları olabilirdi.

Kitaptan;

1

Suyun kenarında bir şey vardı. Solgun bir şey.

Her bir dalgada hafifçe hareket eden.

Donal O’Malley durdu; elleri, yaşlı eklemlerinin boğumlarına benzeyen koyu yeşil yosunlarla doluydu. Bir fok. Dün akşamki fırtınada karaya sürüklenmiş ölü bir fok, dedi kendi kendine. Ama içten içe biliyordu.

Hasadını sığlık bir alandaki kayaların üzerine bıraktı. Balıkçı çizmeleri izin verdiği kadar sığlıktan hareket edip sıkı ıslak kuma adım attı. Düşündüklerinin yanlış çıkması için dua etti. Kelimelerin tuzlu dudaklarının arasından çıktığını zar zor fark ederek, “Lütfen!” dedi. “Bir fok olsun.

Lütfen.”

Ama çoktan bir omuz, diz ve kalça kıvrımını fark etmişti. O zaman bu bir kadındı. Hayır, kız. İnce ve genç. Bir genç kız…

Çevirmen : Özlem Sakin
Orijinal Adı : Unleashed – Burning
Yılı : 2018
ISBN : 9786052953334
Genişlik : 13
Yükseklik : 19,5
Sayfa Sayısı : 232


"Ali Sparkes" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Ekip – Numara mı, gerçek mi?

Ekip – Numara mı, gerçek mi?

Ali Sparkes
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

8.64 TL

Tukendi Ekip – Fırtına

Ekip – Fırtına

Ali Sparkes
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

8.64 TL

Ekip – Garip Bir Ada Tatili

Ekip – Garip Bir Ada Tatili

Ali Sparkes
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

8.64 TL

Ekip – Bir Ölüm Kalım Meselesi

Ekip – Bir Ölüm Kalım Meselesi

Ali Sparkes
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

8.64 TL