350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Ekip – Numara mı, Gerçek mi?

Ekip – Numara mı, Gerçek mi?
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Ekip – Numara mı, Gerçek mi?

Blue Peter Yılın Kitabı Ödülü

Malikânedeki gençler güçlerini saklamak zorunda olduklarını biliyorlar, ama sıradan olaylar bazen çok şaşırtıcı sonuçlara yol açabilir. İyi niyetli olmak kolaydır, önemli olan bu niyetlerle hareket edebilmektir. Doğaüstü yeteneği şaşırtıcı görsel efektler yapmak olan Spook Williams onu harika bir geleceğin beklediğini biliyordu. Onun gibi muhteşem bir yetenek her zaman en kaliteli yerlerde lüks içinde yaşamalıydı. Derken bir gün ünlü bir sihirbaz tarafından kaçırıldı. Lüks bir yatta gözlerini açtı ve nefes kesici güzellikte bir kızla burun buruna geldi. Kız sihirbazın asistanıydı ve sihirbaz da Spook’un gerçek babası olduğunu iddia ediyordu. Özel bir yatla Akdeniz’de seyrederken, Spook yaşaması gereken hayatın bu olduğuna karar vermişti. Ancak zenginlerin tatil mekânı St. Tropez’ye ulaştıklarında işlerin rengi değişti. Acaba lüks içindeki bu dünya düşündüğü kadar parlak mıydı?

 

Toplama

Suratına damlayan ılık bir şeyle kendine geldi. Hayır… Suratına aşağıdan damlayan bir şey. Çünkü baş aşağı duruyordu. Kalçalarından ve sağ omuzundan geçen sıkı bir kayışla, dizleri kilitlenmiş, kolları yukarı… hayır aşağı… sallanır şekilde, acı içinde asılı duruyordu.

Ilık damlalar yanağından yukarı akıyor, eğimi takip ederek sol burun deliğinin dış kenarına ulaşıyordu. Bir parçası bunun ne olduğunu bilse de, kan kokusunun yarattığı şaşkınlıktan kalbi hızlandı ve gözlerini bir anda açtı. Bir damla daha vurdu. Bir daha. Kafasını çevirerek kanın nereden geldiğini görmeye çalıştı, ama sımsıkı bağlanmış dizleri önündeydi ve görüşünü engelliyordu. Tam baş aşağı değil, biraz çapraz bir açıda olduğunu fark etti, öyle olsa kan damlaları kafasına değil dizine çarpardı. Kan uzaktan damlıyordu. Hızlıydı. Kendi kanı olamazdı.

O zaman kimin kanıydı?

Işık loştu ve kesinlikle hiçbir ses yoktu.

Etrafını tuhaf renkler ve şekiller sarmıştı.

Beyni bunların hiçbirini anlamlandıramıyordu. Ağzını açıp ses çıkartmaya çalıştığında hiçbir şey duyamadı. Emin olduğu tek şey, bir diğer damla şeklinde geldi. Daha fazla kan. Kendisinin değil. Kimin?

Zihni, bir sarhoş gibi sendeleyerek, başka bir şeye tutundu. Kendi kendine, ben Spook Williams’ım dedi. Ben… önemliyim. Ben… bir SYÇ’yim.

Beyninin derinliklerinde aniden bir film oynamaya başladı – ışık hızıyla, sanki çok heyecanlı bir filmin fragmanı gibi, sahneler gözünün önünden geçiyordu. Okulunda, Fenton Malikânesi’ndeydi. Bu sabahki kahvaltısını yiyordu…

Lisa, Gideon ve Dax oradaydı. Şimdi dışarıda, merdivenlerin orada… Mia da oradaydı, uzun, karanlık, uzak – ama hiç hayal edemediği bir sıcaklıkla, ona el sallıyordu. Mia’yı düşününce içi biraz sızladı. Ya bu kan onunsa?

Çünkü beyninin daha da derinlerinde bir yerde, üzerine nazikçe yağan kırmızı damlaların, önemsediği birinden geldiğinden emindi.

Bir sallantı oldu. Asılı ve çaresiz şekilde her neyden sallanıyorduysa, o şey hareket ediyordu.

Metal çatırtısını ve cam kırılmasını duymaktan ziyade hissetti ve dizleri sonunda yana doğru dönmeye başladı. Sol el bileğine bir acı girdi ve bununla beraber birden ses başladı…

Hayalle gerçek arasında gidip gelen etkileyici bu roman gençlere hayatın gerçekliğini ve yaşam şartlarının eşitsizliğini sorgulatıyor.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Unleashed Trick or Truth
Kağıt Bilgisi
: Enso Kağıt
Yılı
: 2018
ISBN
: 9786052953037
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 216

Çocuk - Okul Çağı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Ali Sparkes Diğer KitaplarıAli Sparkes Kitapları