350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Görmeniz Gereken 501 Ada

Görmeniz Gereken 501 Ada
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

YAZARLAR:

Jackum ve David Brown : Kendi yazarlık kariyerleri üzerine yoğunlaşmak üzere Suffolk’a yerleşmeden önce her iki yazar yirmibeş yıla yakın bir süre Londra’da kitap ve dergi yayıncılığı alanında çalıştı. O tarihten günümüze kadar Tayland ve Vietnam mutfağından deniz fenerlerine, el işlerinden voodoo geleneklerine ve Groucho Marx’a kadar çok çeşitli konularda yirmiden fazla sayıda kitap yayınladılar. Yazarlar aynı seriden çıkan Görmeniz Gereken 501 Yer, Görmeniz Gereken 501 Doğa Harikası ve Görmeniz Gereken 501 Şehir kitaplarına da katkıda bulunanlar arasındadır.

İskoçya kökenli olan Arthur Findlay, yabancı ülkelerde İngilizce eğitimi veren bir öğretmendir. Kariyeri onun farklı kültürlere ömür boyu sürecek bir tutku beslemesine yol açmıs, hayatı boyunca bir düzineden fazla ülkede yaşamasına ve çalışmasına imkân sağlamıştır. Arthur Findley Görmeniz Gereken 501 Şehir kitabına da katkıda bulunan yazarlar arasındadır.

Kieran Fogarty bir müzisyen, tarihçi, eski bir yayımcıdır ve Görmeniz Gereken 501 Yer, Görmeniz Gereken 501 Doğa Harikası ve Görmeniz Gereken 501 Şehir kitaplarına katkıda bulunan yazarlar arasındadır. Fogarty, bütün dünyayı gezmiş ve çeşitli çalışmalar yapmıştır. Koyu bir Chaucer hayranıdır.

Gail McKenzie Londra’da yayıncılık yaparak başladığı kariyerine kültür, çevre ve gezi konularında ulusal ve uluslararası sergiler için yazarlık yaparak ve bu konularda kurgusal olmayan kitaplar yazarak devam etmiştir. BBC’de geçirdiği birkaç yılın ardından Gail şu anda serbest çalışmakta ve siyaset üzerine yazılar yazmaktadır. Gail İngiltere’de bulunan yeşil ve “zamanın yavaş hareket ettiği” yerler hakkında yazdığı gezi kitabını kısa zaman önce tamamlamıştır.

Bob Mitchell, Gloucester ve Cornwall’da ikâmet etmektedir. Evlerde yenileme çalışmaları yapmadığı zamanlarda, Elizabeth dönemi ile ilgili geniş kapsamlı bir tarih projesinde yer almaktadır. Ziyaret etmeyi sevdiği en gözde ülkeler Türkiye ve Hindistan’dır, ancak Kuzey Amerika ve Avrupa’ya da çok sayıda seyahat gerçekleşmiştir.

Sarah Oliver serbest editörlük ve yazarlık ile ilgilenmeye başlamadan önce uzun yıllar yetişkin eğitimi alanında çalışmıştır. Yazarın Yakın Doğu ve Güney Asya’ya yaptığı yolculuklar İslam sanatı ve mimarisine özel bir ilgi beslemesine yol açmıştır. Sarah Görmeniz Gereken 501 Doğa Harikası ve Görmeniz Gereken 501 Şehir kitaplarına katkıda bulunan yazarlardan biridir. Londra’da çocuğu, köpeği ve kedisiyle yaşamaktadır.

Dominik ve Kuzey İrlanda kökenli bir aileden gelen, eski bir yayıncı olan Joe Toussaint, Londra’da yaşamaktadır. Görmeniz Gereken 501 Şehir kitabına da katkıda bulunan Joe, güzel yemeklere ve tren seyahatlerine karşı büyük bir tutku beslemektedir. Yazar Kuzey Amerika ve Güney Asya’nın tamamını gezmiştir.

Janet Zoro eşi ve iki kedisi ile birlikte Gloucester’de yaşamaktadır. Sanatçı, zanaatkâr, yetişkin eğitim öğretmeni ve yazar olan Zoro uzun süre resim yapıp günlük tutarak Yunan adalarını dolaşmıştır.

Jo Archer tam bir seyahat aşığıdır ve altı ay boyunca Doğu Malezya Sarawak’da yaşayıp öğretmenlik yapmış, bu esnada Borneo Adası’nı keşfetmek için yeterli zamana sahip olmuştur. Bütün yaşamı boyunca edebiyat üzerine, özellikle de diğer ülkelerden yazarlar üzerine çalışmalar yapmış olan Jo, göçebe gibi dünyayı gezeceği günlerin özlemini çekmektedir. Jo, Görmeniz Gereken 501 Doğa Harikası ve Görmeniz Gereken 501 Şehir kitaplarına katkıda bulunan yazarlar arasındadır.

Görmeniz Gereken 501 Ada, dünyanın en büyüleyici adalarını ister gezerek ister bir koltuğun rahat ortamında keşfetmenin yollarını arayan okuyucularımız için uzmanlar tarafından kaleme alınmış harika bir kaynaktır.

Kitapta adı geçen adalardan bazılarına ulaşım son derece zorken, diğerlerine anakaradan yapılacak kısa bir tekne ya da uçak yolculuğu ile ulaşmak mümkündür. Adalardan bazıları tarihi eserler ve eski kültürlerin yankılarını barındırırken, diğerleri kumsallar ve palmiye ağaçlarından ibarettir. İsteğiniz, büyüleyici yerel kültürlerle tanışmak, bembeyaz kumsallara ve turkuaz rengi sulara sahip rüya gibi bir cennete gitmek, gözlerden uzak bir yerde huzur bulmak ya da eğlenceli bir adada tatil yapmak ise, bu kitapta size uygun bir ada mutlaka bulacaksınız.

Çevirmen
Yılı
: 2011
ISBN
: 9789944888837
Genişlik
: 19,5
Yükseklik
: 23,5
Sayfa Sayısı
: 544

Yaşam Kültürü Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Kolektif Diğer KitaplarıKolektif Kitapları