Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

İnternet Canavarı I

“Sana bir şey itiraf edeyim mi? Ben de seni görünce ne yakışıklı çocuk dedim. İyi ki bunun sınıfına düşmüşüm.” Bu itirafı duyunca zınk diye ani bir frenle duruyorum. Demek ne yakışıklı diye düşünmüş ha… Vay be. Birden kendimi dinozor kadar büyümüş hissediyorum. Valla, sirreus mudur, tirreus mudur ne karın ağrısıysa, vız gelir bana. Burcu bana âşık olmuş. Sevinçten öyle bir nara atıyorum ki, Tarzan yanında vız kalır.

İnternet Canavarı, muzip ve eğlenceli bir aşk hikâyesi. Kahramanımız Sezai’nin sınıflarına yeni gelen Burcu’ya olan aşkı anlatılıyor.

Muharrem Buhara bu çocuk romanıyla, merkezi İsviçre’nin Basel kentinde bulunan International Board on Books for Young People (IBBY) – Gençlik Kitapları Yönetim Kurulu’nun onur listesine alındı.

Muharrem Buhara 1957 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Coğrafya Bölümü mezunu. Lise yıllarında oyuncu olarak başlayan sanat çalışmalarını, daha sonra çocuk tiyatrosu oyun yazarlığı üzerine yoğunlaştırdı. İlk oyunu Ayının Fendi Avcıyı Yendi ile 1982 yılında TOBAV birincilik ödülünü kazandı. Bu oyun ve diğer çocuk oyunları yurtiçi ve yurtdışında çeşitli tiyatrolarda sahnelenmekte. Daha sonra Süper Baba, İkinci Bahar gibi çeşitli televizyon dizilerinde öykü ve tretman yazarı olarak görev aldı. Çalışmalarını halen TV, sinema ve çocuk yazını alanlarında sürdürüyor.

İÇİNDEKİLER

Okuyucum Sana Güveniyorum

Baba Bana Bilgisayar Al

Harçlıklarımı Biriktirsem, Alabilir miyim?

Buyurun Burcu Hanım, e-posta Adresim

Aç Kollarını İnternet Ben Geldim

İster İnan, İster İnanma

Gerçeği Öğrenmek İstiyorum

Batman

Merhaba Sayın Başkan

Evimi Özledim

Canlı Yayındayım

Burcu’ya Mektup

Babama Uyarı

Ben Deli miyim?

Boynuzlu Bebek Gazetelerde

Aşk Kavgası

Burcu’ya Hazırlık

Jurassic Park

Yaşamak Güzel Şey

Son Mektup

Yılı : 1998
ISBN : 9789754581072
Genişlik : 11
Yükseklik : 18
Sayfa Sayısı : 119


"Muharrem Buhara" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Zıpır Torun İş Başında

Zıpır Torun İş Başında

Muharrem Buhara
Etiket Fiyatı : 14.00 TL

10.08 TL

Tukendi Parisli Fındık Faresi

Parisli Fındık Faresi

Muharrem Buhara
Etiket Fiyatı : 10.00 TL

7.20 TL

İnternet Canavarı IV Mucize

İnternet Canavarı IV Mucize

Muharrem Buhara
Etiket Fiyatı : 10.00 TL

7.20 TL