400 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
400 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Petro-Kıyamet – Küresel Enerji Krizi Nasıl Çözüle(meye)cek?

Petro-Kıyamet – Küresel Enerji Krizi Nasıl Çözüle(meye)cek?

Etiket Fiyatı : 96.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

62.40  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Petro-Kıyamet – Küresel Enerji Krizi Nasıl Çözüle(meye)cek?

Mevcut küresel ekonomik sistem başat bir zorunlulukla işliyor: büyüme. Antonio Turiel gibi biliminsanları ise uzun yıllardır, büyümeyi mümkün kılanın ucuz ve kolay erişilebilir enerji olduğunu vurguluyorlar. Yoğunluğu, çok yönlü kullanımı ve nakliyeye elverişliliği açısından petrol kuşkusuz en temel ve asli enerji kaynağı.
Kitabın temel tezi şu: Yakın gelecekte yaşantımızı ve toplumların işleyişini kökten değiştirecek küresel bir sorunla karşı karşıyayız. Bol ve ucuz enerji çağının sonuna geldik. Küresel enerji tüketiminin üçte birini oluşturan petrolde üretim zirvesi muhtemelen 2018’de gerçekleşti, büyük çevresel maliyetlerle yerine kullanılabilecek hidrokarbonların (kömür, doğal gaz) zirvesine ise en çok birkaç onyıl içinde ulaşılacak. Petrol rezervleri muazzam olsa da çıkarma ve üretme hızı ve karlılığı, fiziksel etkenler yüzünden sınırlı. Bu sınıra ulaşmış durumdayız.
Petrol temelli enerji sistemine olası alternatiflerin bilimsel bir analizini sunan Turiel “yenilenebilir” enerjiler konusunda vaat edilenlerin neden gerçekleşemeyeceğini açıklıkla ortaya koyarak, büyük bir dönüşümün eşiğinde olduğumuzu haber veriyor. Bu dönüşümü mümkün mertebe şekillendirme imkânı ve iradesi öncelikle farkındalığı gerektiriyor.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Petrocalipsis: Crisis energética global y cómo (no) la vamos a solucionar
Orijinal Dili
: İspanyolca
Kağıt Bilgisi
: 3. Hamur
Yılı
: 2024
ISBN
: 9786254296338
Genişlik
: 13,5
Yükseklik
: 21
Sayfa Sayısı
: 152

21.Yüzyıl Kitaplığı Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Antonio Turiel Diğer Kitapları    Antonio Turiel Kitapları