350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Yararlı Otlar ve Baharatlar Mutfağı

Yararlı Otlar ve Baharatlar Mutfağı
Tükendi Gelince Haber Verelim
Değerli okurlarımız, 14 Haziran saat 12:00’dan sonra verilen siparişler 20 Haziran’dan itibaren sırasıyla kargoya verilecektir.


Açıklama

• Yararlı bitki ve baharatların yetiştirilmesi üzerine pratik bilgilerden mutfaktaki leziz tariflerde kullanımlarına, tarihsel bilgilerle de desteklenen eşsiz bir kılavuz…
• Dünya üzerindeki yararlı bitkiler ve baharatların tanınması için rehber niteliğindeki çalışma, detaylı bilgilerin yanı sıra bitkilerin yetiştirilmeleri hakkında da açıklamalar içeren ve renkli fotoğraflarla da desteklenen bir kaynak kitap…
• Dünyanın hemen her yerinden 200’ün üzerinde geleneksel ve güncel adım adım açıklamalı yemek tarifi içeren kitap tüm tariflerin fotoğraflarıyla zenginleşiyor.
• Bitkilerin dikiminden bakımına, bahçelerin düzenlemesinden süslenmesine, hayatı güzelleştirecek elişlerinden aromatik yağlar ve sirkelerin yapımına ve saklanmasına dair pek çok konu açıklamalı görsellerle kolay anlaşılabilir nitelikte…
• Kitap, yararlı bitkileri ve baharatları tanımak, ekip üretmek, bakmak, hazırlamakla ilgili ihtiyacınız olabilecek her türlü bilgiyi içeren ansiklopedik bir başvuru kitabı.

Kitap dört yazarın yeteneklerini birleştiriyor. Yararlı bitkilerle ilgili bilimsel açıklamaları içeren bölümün yazarı Andi Clevely aynı zamanda deneyimli bir bahçıvan ve yararlı bitkiler üzerine çok sayıda kitabı var. Yararlı bitkilerle yapılan tariflerin yazarı Katherine Richmond ise uzun yıllardır yararlı bitkilerle çalışıyor ve hem bitkiler hem de bunlarla yapılan yerel süslemeler üzerine birçok kitabı kaleme aldı. Baharatlarla ilgili bilgiler bölümünün yazarı olan Sallie Morris, Tayland, Burma, Hindistan ve Endonezya gibi gezdiği ülkelerin mutfakları hakkında yemek kitapları yazıyor. Baharatlarla yapılan yemekler bölümünün yazarı olan Lesley Mackley ise halen Batı Hindistan, Kuzey Afrika ve Avrupa’da gezerek yerel yemekler hakkında yazılar yazıyor.

Yararlı Otlar ve Baharatlar Mutfağı çok sayıda hoş kokulu bitkinin tanımı ile tohum ve meyvelerine ilişkin geniş kapsamlı bir kılavuzdur. Kitap iki ana bölüme ayrılmıştır.

YARARLI BİTKİLER BÖLÜMÜ, genel tarihçesiyle bitkilerin tıp için önemini vurgular. Daha sonra yararlı bitkilerin yetiştirilmesine ilişkin pratik bir kılavuz bulunur. Burada bahçeniz için yararlı bitkilerin seçiminden bahçelerin farklı tiplerine, kullanım amacıyla veya rengi, kokusu ve görünüşü için yetiştirilenlerden çiçek açanlar ya da salatası yapılanlara, baharatlardan tedavi ya da boyacılık amacı ile kullanılan bitkilere, birçok yararlı bilgi yer alır. Yararlı bitkiler yemek tarifleri kısmı, geniş bir çeşni sıralaması ile yararlı bitkilerle yapılabilecek klasik ve çağdaş hoş kokulu ve lezzetli yemeklerin tariflerini içerir.

BAHARLI BİTKİLER BÖLÜMÜ, baharlı bitkiler ile onların mutfakta nasıl kullanılacağına ilişkin kapsamlı bir kılavuzdur. Bölüm, baharat ticaretinin inanılmaz tarihçesi ile açılır ve geçmişi ile şimdiki zamanıyla baharlı bitkilerin mutfakta nasıl kullanıldığına ilişkin girişle sürer. Baharlı bitkileri seçme ve hazırlama, bu amaçla kullanılacak en iyi malzemeler ve baharlı ürünleri saklama bilgileri sırayla burada yer alır. Sonraki bölüm tüm dünyanın önemli baharat ve kokulu çeşnili öğelerini içeren kapsamlı bir kılavuzdur. Baharlı bitkilerin evdeki kullanımına ilişkin kısa bölümde, zevkli süslemeler, baharatlı top gibi kokulu hediyeler, zencefil çeşnili ağaç süslemeleri ile zevkle hazırlanmış potpuri ve baharat sepetleri anlatılır. Kitabın geri kalanında dünyanın her köşesinden inanılmaz hoş kokulu yemek tariflerine yer verilmektedir.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Cooking with Herbs and Spices
Yılı
: 2011
ISBN
: 9789944888882
Genişlik
: 17,5
Yükseklik
: 22,5
Sayfa Sayısı
: 512

Yaşam Kültürü Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Andi Clevely Diğer Kitapları    Andi Clevely Kitapları