Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Yazı Kitabı: Tüm Yerkürenin, Tüm Zamanların Yazı Göstergeleri ve Alfabeleri adlı bu çalışma, yazı yolculuğunun heyecanını yaşamamızı sağlayan kapsamlı bir referans kitabıdır.
“Yazı Kitabı: Tüm Yerkürenin, Tüm Zamanların Yazı Göstergeleri ve Alfabeleri”  adlı bu kitap Viyana Kayser-Kraliyet Saray ve Devlet Matbaası’nda 1878 yılında basıldı. Zenginleştirilmiş ikinci baskısı 1880 yılında okuyucuya sunuldu. 1878 ve 1880 baskıları, Viyana ulusal kütüphanesi, Düsseldorf üniversite kütüphanesi gibi tanınmış kütüphanelerde özel bölümlerde saklanmaktadır. Almanya ve Avusturya’nın ünlü kitap koleksiyoncularında nadiren bulunan ve yüksek fiyatlara satılan Yazı Kitabı, bir asırdan fazla bir zaman tekrar yayımlanmadı. Nihayet 107 yıl sonra 1985 yılında bir tıpkıbasım gerçekleştirildi.
Bu kitap, 1880 yılında yayımlanan zenginleştirilmiş ikinci baskının çevirisidir ve tek tek bütün sayfaları, içeriği ve biçimiyle kitabın orijinal hali korunmuştur. İletişim kurmak ve bilgilere ulaşmak için elektronik yöntemlerin kullanılmasının yaygınlaştığı bilgisayar çağında; mektup yazmanın neredeyse unutulduğu, birbirimizi “cepten” aradığımız, kalem kâğıt yerine klavye hatta bilgisayara sesle komut veren dikte aletleri kullandığımız şu günler, yazıyı ve yazının geçmişini tekrar gözler önüne sermek için uygun bir zaman olacaktır.

Çevirmen : Itır Arda
Yılı : 2006
ISBN : 9789754582666
Genişlik : 19
Yükseklik : 28
Sayfa Sayısı : 294


"Carl Faulmann" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.