350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Yazı Kitabı – Sert Kapak

Yazı Kitabı – Sert Kapak
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Yazı Kitabı

Yazı Kitabı: Tüm Yerkürenin, Tüm Zamanların Yazı Göstergeleri ve Alfabeleri adlı bu çalışma, yazı yolculuğunun heyecanını yaşamamızı sağlayan kapsamlı bir referans kitabıdır.
“Yazı Kitabı: Tüm Yerkürenin, Tüm Zamanların Yazı Göstergeleri ve Alfabeleri”  adlı bu kitap Viyana Kayser-Kraliyet Saray ve Devlet Matbaası’nda 1878 yılında basıldı. Zenginleştirilmiş ikinci baskısı 1880 yılında okuyucuya sunuldu. 1878 ve 1880 baskıları, Viyana ulusal kütüphanesi, Düsseldorf üniversite kütüphanesi gibi tanınmış kütüphanelerde özel bölümlerde saklanmaktadır. Almanya ve Avusturya’nın ünlü kitap koleksiyoncularında nadiren bulunan ve yüksek fiyatlara satılan Yazı Kitabı, bir asırdan fazla bir zaman tekrar yayımlanmadı. Nihayet 107 yıl sonra 1985 yılında bir tıpkıbasım gerçekleştirildi.
Bu kitap, 1880 yılında yayımlanan zenginleştirilmiş ikinci baskının çevirisidir ve tek tek bütün sayfaları, içeriği ve biçimiyle kitabın orijinal hali korunmuştur. İletişim kurmak ve bilgilere ulaşmak için elektronik yöntemlerin kullanılmasının yaygınlaştığı bilgisayar çağında; mektup yazmanın neredeyse unutulduğu, birbirimizi “cepten” aradığımız, kalem kâğıt yerine klavye hatta bilgisayara sesle komut veren dikte aletleri kullandığımız şu günler, yazıyı ve yazının geçmişini tekrar gözler önüne sermek için uygun bir zaman olacaktır.

Çevirmen
Yılı
: 2006
ISBN
: 9789754582666
Genişlik
: 19
Yükseklik
: 28
Sayfa Sayısı
: 312

Dünya Tarihi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Carl Faulmann Diğer Kitapları    Carl Faulmann Kitapları