400 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
400 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital Ciltli

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital Ciltli
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Bazılarına göre, adaletsizliğin sürekli arttığı dünyada eşitsizlik uçurumları giderek derinleşirken, kimileri de gelirler ve servetler arasındaki mesafelerin doğal bir eğilimle daraldığını, sisteme dışarıdan müdahale edilmezse bu sürecin daha sağlıklı işleyeceğini ileri sürüyorlar. Peki, bu konuda bir fikir oluşturabilmek için eşitsizliklerin uzun vadeli değişim eğrisi hakkında, yani eşitsizliğin dünden bugüne tarihi hakkında bilgi sahibi olmak gerekmez mi?

On beş yıllık bir araştırmanın ürünü olan ve ekonomi terminolojisine yabancı olan okurlar tarafından da kolayca anlaşılabilecek bir dille yazılmış Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital, bu konudaki boşluğu çok geniş bir veri tabanıyla dolduruyor. Hem zaman (tarihsel veriler) hem de coğrafya içinde (tüm dünyadan veriler) karşılaştırmalı bir yöntemin kullanıldığı bu temel eser, Thomas Piketty’nin sözleriyle, “bir ekonomi kitabı olduğu kadar, bir tarih kitabı” da olma özelliğini taşıyor.

Fransız ekonomist Thomas Piketty’nin magnum opus’u Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital’in yılın hatta belki de önümüzdeki on yılın en önemli kitabı olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

(Paul Krugman, New York Times 23.03.2014)

Thomas Piketty bu esaslı kitabıyla hem akademik dünyaya, hem de tüm okuyuculara büyük bir hizmet sunuyor. Sunduğu tez gücünü ona buna saldırmaktan ya da politik gündemden değil, dikkatlice toplanmış ve analiz edilmiş verilerden ve gerekçelendirilmiş düşünceden alıyor.

(Rakesh Khurana, Harvard Business School)

Bazı kitaplar sadece okunur, bazı kitaplar ise taşı gediğine öyle bir koyar ki insanda canla başla okuma isteği uyandırırlar, Thomas Piketty’nin Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital isimli kitabı bariz biçimde bu ikinci kategoriye giriyor.

(Perry Lam, South China Morning Post, 23.05.2014)

Piketty eşitsizlik konusunda muhtemelen son dönemin en önemli düşünürü… Bu kitapta servet uçurumları konusunda liberal çevrelerde hâlihazırda hissedilen rahatsızlığı haklı çıkaracak yetkin bir çerçeve sunuyor…

(Jordan Weissmann, Slate, 22.04.2014)

Thomas Piketty EHESS ve Ecole d’Economie de Paris’de ders vermektedir. Ekonomi tarihi ve teorisi üzerine birçok eser yazmış, bu çalışmalarıyla 2013’te European Economic Association tarafından verilen Yrjö Jahnsson ödülünü almıştır. Yayımlanmış bazı eserleri: Les Hauts Revenus en France au XXe Siècle: Inégalités et redistributions 1901-1998 (2001); Daniel Cohen ve Gilles Saint-Paul ile birlikte editörlüğünü yaptığı The Economics of Rising Inequalities (2002); A. Atkinson ile birlikte yazdığı, Top Incomes over the 20th Century: A Contrast Between Continental-European and English-Speaking Countries (2007) ve Top Incomes: A Global Perspective (2010).

Çevirmen
Orijinal Adı
: Le Capital au XXIe Siecle
Yılı
: 2014
ISBN
: 9786053322771
Genişlik
: 16,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 768

İktisat Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
    Thomas Piketty Diğer Kitapları    Thomas Piketty Kitapları