Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Dostluk Üzerine – Ciltli

Cicero (MÖ 106 – MÖ 43): Romalı büyük devlet adamı, hatip ve düşünür. Gençliğinde felsefe ve hukuk eğitimi aldı. Hitabet sanatındaki ustalığıyla consul’lüğe dek yükseldi. Roma’yı birey, geleneksel toplum düzeni ve devlet üçgeninde ele alan konuşmaları, felsefi ve teknik eserleriyle her çağın insanını etkilemeyi başarmıştır.
Cicero, Platon’tan esinlenerek diyalog biçiminde yazdığı Dostluk Üzerine’de, Quintus Mucius Scaevola, Gaius Fannius ve bu ikisinin kayınpederi Gaius Laelius’u konuşturur. Başkonuşmacı Gaius Laelius, Scipio ile dostluğundan söz eder ve dostluğun mahiyeti, nasıl insanlara bahşedildiği, faydaları, sınırları hakkında bilgece yanıtlar ve öğütler verir.

C. Cengiz Çevik (1983): İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Latin Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Antik Roma’nın klasik Latincesi, Roma kültürü ve tarihi konularında çalışmalarını sürdürüyor. Ortaçağ ve Yeniçağ felsefecilerinden fragmanlar çeviriyor.
Horatius, Seneca, Copernicus, Sextus Empiricus, Martin Luther ve Francis Bacon’ın eserlerini çevirdi. Cicero’nun Yükümlülükler Üzerine, Yasalar Üzerine ve Yaşlı Cato veya Yaşlılık Üzerine isimli eserlerini de Türkçeye kazandırdı. Cicero çevirileri Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi’nde yayımlandı.

Çevirmen : C. Cengiz Çevik
Orijinal Adı : Laelius - De Amicitia
Yılı : 2018
ISBN : 9786052954096
Genişlik : 12,5
Yükseklik : 20,5
Sayfa Sayısı : 120


"Cicero" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Dostluk Üzerine

Dostluk Üzerine

Cicero
Etiket Fiyatı : 10.00 TL

7.20 TL

Yaşlı Cato veya Yaşlılık Üzerine

Yaşlı Cato veya Yaşlılık Üzerine

Cicero
Etiket Fiyatı : 9.00 TL

6.48 TL

Yasalar Üzerine

Yasalar Üzerine

Cicero
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

8.64 TL

Tukendi Yasalar Üzerine – Ciltli

Yasalar Üzerine – Ciltli

Cicero
Etiket Fiyatı : 27.00 TL

19.44 TL

Tukendi Yükümlülükler Üzerine Ciltli

Yükümlülükler Üzerine Ciltli

Cicero
Etiket Fiyatı : 22.00 TL

15.84 TL

Yükümlülükler Üzerine

Yükümlülükler Üzerine

Cicero
Etiket Fiyatı : 16.00 TL

11.52 TL