350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Dostluk Üzerine

Dostluk Üzerine

Etiket Fiyatı : 46.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

34.50  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Dostluk Üzerine

Cicero (MÖ 106 – MÖ 43): Romalı büyük devlet adamı, hatip ve düşünür. Gençliğinde felsefe ve hukuk eğitimi aldı. Hitabet sanatındaki ustalığıyla consul’lüğe dek yükseldi. Roma’yı birey, geleneksel toplum düzeni ve devlet üçgeninde ele alan konuşmaları, felsefi ve teknik eserleriyle her çağın insanını etkilemeyi başarmıştır.
Cicero, Platon’tan esinlenerek diyalog biçiminde yazdığı Dostluk Üzerine’de, Quintus Mucius Scaevola, Gaius Fannius ve bu ikisinin kayınpederi Gaius Laelius’u konuşturur. Başkonuşmacı Gaius Laelius, Scipio ile dostluğundan söz eder ve dostluğun mahiyeti, nasıl insanlara bahşedildiği, faydaları, sınırları hakkında bilgece yanıtlar ve öğütler verir.

C. Cengiz Çevik (1983): İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Antik Roma’nın klasik Latincesi, Roma kültürü ve tarihi konularında çalışmalarını sürdürüyor. Ortaçağ ve Yeniçağ felsefecilerinden fragmanlar çeviriyor. Horatius, Seneca, Copernicus, Sextus Empiricus, Martin Luther ve Francis Bacon’ın eserlerini çevirdi. Cicero’ nun Yükümlülükler Üzerine, Yasalar Üzerine ve Yaşlı Cato veya Yaşlılık Üzerine isimli eserlerini de Türkçeye kazandırdı. Cicero çevirileri Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi’nde yayımlandı.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Laelius - De Amicitia
Yılı
: 2018
ISBN
: 9786052954102
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 112

Felsefe Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Marcus Tullius Cicero Diğer KitaplarıMarcus Tullius Cicero Kitapları