Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

edebiyat, kitap, tarih, sanat, şiir, genel kültür, felsefe, roman, öykü, hikâye, derleme, eleştiri, özel dizi, sergi kitapları, katalog, meridyen, çizgi roman, delta, cogito, doğan kardeş, kâzım taşkent, klasik yapıtlar, çocuk, kitap-lık, sanat dünyamız,atatürk,okul öncesi


      AÇIKLAMA       YORUMLAR

Yükümlülükler Üzerine Ciltli

Cicero (MÖ 106 – MÖ 43): Romalı büyük devlet adamı, hatip ve düşünür. Gençliğinde felsefe ve hukuk eğitimi aldı. Hitabet sanatındaki ustalığıyla consulluğa dek yükseldi. Roma’yı birey, geleneksel toplum düzeni ve devlet üçgeninde ele alan konuşmaları, felsefi ve teknik eserleriyle her çağın insanını etkilemeyi başarmıştır. Yükümlülükler Üzerine, yaşamını Roma devletinin ve geleneğin sürekliliğine adamış olan Cicero’nun ölümünden önce yazdığı son teknik eseridir. Temel bir felsefi problemi, yararlı olan ile ahlaken doğru olanın çatışmasını, probleme bireyin ve devletin yükümlülüklerini de dâhil ederek derinlemesine inceler. Oğluna hitaben, mektup olarak kaleme aldığı eserde, tüm Roma vatandaşlarına yükümlülüğün ne olduğunu ve niçin önem taşıdığını tecrübelerine dayanarak aktarır.

C. Cengiz Çevik (1983): İstanbul Üniversitesi, Latin Dili ve Edebiyatı bölümünde Lisans ve Yüksek Lisans eğitimimi tamamladı. Aynı yerde doktora eğitimini sürdürüyor. Yeditepe Üniversitesi’nde Latince okutmanlığı da yapan Çevik, Eskiçağ ve Rönesans dönemi Latincesi, kültürü ve felsefe-bilim geleneği üzerine çeviri ve telif çalışmalarına devam etmektedir.

Çevirmen : C. Cengiz Çevik
Orijinal Adı : De Officiis
Yılı : 2013
ISBN : 9786053608646
Genişlik : 13
Yükseklik : 22
Sayfa Sayısı : 200


"Cicero" Kitapları    Bu yazarın tüm kitapları için tıklayınız.

Dostluk Üzerine

Dostluk Üzerine

Cicero
Etiket Fiyatı : 10.00 TL

7.50 TL

Tukendi Dostluk Üzerine – Ciltli

Dostluk Üzerine – Ciltli

Cicero
Etiket Fiyatı : 28.00 TL

21.00 TL

Yaşlı Cato veya Yaşlılık Üzerine

Yaşlı Cato veya Yaşlılık Üzerine

Cicero
Etiket Fiyatı : 9.00 TL

6.75 TL

Yasalar Üzerine

Yasalar Üzerine

Cicero
Etiket Fiyatı : 12.00 TL

9.00 TL

Tukendi Yasalar Üzerine – Ciltli

Yasalar Üzerine – Ciltli

Cicero
Etiket Fiyatı : 27.00 TL

20.25 TL

Yükümlülükler Üzerine

Yükümlülükler Üzerine

Cicero
Etiket Fiyatı : 16.00 TL

12.00 TL