350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Kadınların En Güzel Tarihi

Kadınların En Güzel Tarihi

Etiket Fiyatı : 220.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

165.00  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Kadınların En Güzel Tarihi

Kadın olmak ne demektir? Bir kadın olarak erkekler dünyasında nasıl yaşanır? Bu sorunun yanıtı her çağda değişiyor. Değişmeyen şey ise önyargılar: Kadın cinsi zayıftır; “ikinci cinstir”; erkekten aşağıdır; hükmedilen, boyun eğendir.

Kadın doğasının özgürce yaşanabildiği huzurlu bir dönem oldu mu hiç? Büyük büyük anneannelerimiz, aşklarını ve anneliklerini nasıl yaşıyorlardı? Erkekler eşlerinin karnını denetimleri altına almayı ilk ne zaman akıllarına koydular? Çağlar boyunca kadınlar, çocukluklarını, ergenliklerini, olgun yaşlarını ve yaşlılık yıllarını nasıl geçirdiler? Onlara ne gözle bakıldı? Bir yanda tüp bebek uygulamaları yapılırken diğer yanda “namus” cinayetlerinin işlenebildiği günümüzün çelişkili dünyasında bu konuda neredeyiz peki?

İşte kadınların büyük romanı karşınızda! Dört istisnai kadın, birçok fikrin ortaya atıldıgı gözü pek sohbetlerde, mesleki terimlerden uzak yalın bir dille, tabuları yıkarak anlatıyorlar kadınlığın tarihini… Kuşaklar boyunca krallar, din adamları, babalar ve kocalar tarafından dayatılan ahlaki, sosyal ve cinsel baskılara karşı verilen sessiz savaş, uzun ama henüz sona ermemiş bir yürüyüş burada anlatılan. Bugün bile toplumda, aile içinde, çiftlerin beraberliğinde, yatak odalarının mahremiyetinde yaşananlar, eskide kaldığı iddia edilen önyargılardan gerçekten de uzak mı?

Françoise Héritier: Antropolog. Fransa’nın en önemli akademik kurulusu olan “Collège de France”ın onursal profesörü.
Michelle Perrot: Tarihçi. Kadın tarihi uzmanı.
Sylviane Agacinski: Düşünür.
Nicole Bacharan: Tarihçi ve siyaset bilimci.

Çevirmen
Orijinal Adı
: La Plus Belle Histoire des Femmes
Yılı
: 2013
ISBN
: 9786053608875
Genişlik
: 13
Yükseklik
: 19,5
Sayfa Sayısı
: 252

Düşünce ve Sanat Tarihi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar




Françoise Héritier Diğer Kitapları



    Françoise Héritier Kitapları