350 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
350 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Nietzsche’nin Sorrento Yolculuğu

Nietzsche’nin Sorrento Yolculuğu
Tükendi Gelince Haber Verelim
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Nietzsche’nin Sorrento Yolculuğu

1876 Sonbaharı: Basel’de genç bir filoloji profesörü olan Nietzsche arkadaşı Malwida von Meysenburg’un daveti üzerine Sorrento’ya gider. Güneye yaptığı bu ilk seyahat hayatının ve felsefesinin gidişatını değiştirecek bir keşfe dönüşür. Wagner’in izinde Alman kültürünü yenileme çabaları son bulur: Tragedya’nın Doğuşu’nun (1872) yazarında bir değişim baş gösterir.
Paolo D’Iorio, bu değişimin seyrini kaleme alıyor. Nietzsche’nin, arkadaşı Paul Rée ve Albert Brenner’le beraber yaptıkları okumalar, tartışmalar, gezintiler ve keşifleri anlatan yazar, filozofun yaratıcı atılımını körükleyen bu neşeli ve samimi sosyalliği bize yeniden yaşatıyor.
Nietzsche Voltaire’e adadığı İnsanca, Pek İnsanca kitabının redaksiyonuna Sorrento’da girişir. Aforizmalardan oluşan bu ilk eseri, onun olgunluk döneminin de başlangıcı sayılır. Bu seyahatin ardından, Basel’deki kürsüsünü bırakacak, güneyde yaşadıklarının etkisi altında, İsviçre, Fransa ve İtalya’da gezgin bir filozof yaşantısı sürmeye başlayacaktır.
Paolo D’Iorio, Institut des Textes et Manuscrits Modernes’de (CNRS/ENS, Paris) araştırmacıdır. Nietzsche uzmanı olan D’Iorio, özellikle onun sonsuz dönüş düşüncesi üzerine çalışmıştır. Almanca Nietzsche referanslarının elektronik versiyonunu ve Nietzche’nin elyazmalarının tıpkı basımını yayımlamış, Fransa’daki Pléiade baskısına katkıda bulunmuştur.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Le Voyage de Nietzsche à Sorrente
Yılı
: 2015
ISBN
: 9786053326052
Genişlik
: 15,5
Yükseklik
: 23
Sayfa Sayısı
: 184

Düşünce ve Sanat Tarihi Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Paolo D’lorio Diğer Kitapları    Paolo D’lorio Kitapları