400 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
400 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Sonluluğun Sonrası

Sonluluğun Sonrası

Etiket Fiyatı : 176.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

114.40  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Sonluluğun Sonrası

“Quentin Meillassoux’nun felsefe tarihinde yeni bir yol açtığını; bu yolun, Kant’ın standartlaşmış
‘dogmatizm’, ‘skeptisizm’ ve ‘eleştiri’ tanzimine sığdırılamayacak bir yol olduğunu söylemek abartılı olmayacaktır.” Alain Badiou

Kant’ın muazzam Eleştiri projesiyle başlattığı ve çağdaş felsefe tarafından büyük ölçüde benimsenen metafizik eleştirisi mutlakın bilinemeyeceği ve düşünülemeyeceği kararını vererek düşünceyi sonluluğa mahkûm etmiştir. Güncel felsefenin önde gelen isimlerinden Meillassoux ise Sonluluğun Sonrası’nda dogmatik ve metafizik olmayan bir mutlak anlayışı ortaya koymaya çalışıyor:
“Aydınlanmanın fanatizm adını verdiği şeye karşı savaşı, bugün tümüyle bir ahlakileştirme girişimi haline geldi: Fanatizm, asla içeriğindeki muhtemel yanlışlıklarla değil, sadece pratik, etik ve politik etkileri gerekçe gösterilerek mahkûm edilebiliyor. Çağdaşlar bu noktada tümüyle din adamlarına teslim oldular (…) çünkü herhangi bir mutlak düşünülebilir değilse, sadece birkaç seçilmişin erişimindeki aşkınlık adına, şiddetin en vahşi biçimlerinin gerçekleştirilmesi önünde bir engel kalmayacaktır.”

Quentin Meillassoux, 1967 doğumlu Fransız filozof. Bernard Bourgeois ve Alain Badiou gibi filozofların öğrencisi olmuştur. Şu an Paris I Sorbonne Üniversitesi’nde felsefe dersleri vermektedir. Yaptığı çalışmalarla yaşayan en etkili filozoflardan biri olarak anılmaktadır.

Çevirmen
Orijinal Adı
: Apres La Finitude
Yılı
: 2020
ISBN
: 9786257070577
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 192

Felsefe Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Quentin Meillassoux Diğer Kitapları    Quentin Meillassoux Kitapları