400 TL ve üzeri KARGO ÜCRETSİZ
400 TL ve üzerine 4'e varan taksit imkânı
KATEGORİLER

Zaman Felsefesinin Kısa Tarihi

Zaman Felsefesinin Kısa Tarihi

Etiket Fiyatı : 114.00 TL

İş Kültür İnternet Sitesi Fiyatı

74.10  TL

-+
Hafta içi saat 10:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


Açıklama

Zaman Felsefesinin Kısa Tarihi

Sokrates öncesi filozoflardan Einstein ve sonrasına uzanan geniş bir tarihsel yelpaze içinde zamanla ilgili en önemli düşüncelerin esaslı bir özetini sunuyor. Yazarın kısa bir kitapta bu zor işin altından başarıyla kalkmasını sağlayan şey, kullandığı etkili yöntem. Bu yöntem fizik, evrimsel biyoloji ve bilişsel bilimden kaynaklanan deneysel bilgiler ile geleneksel metafiziğin argümanlarını harmanlayarak, zamanla ilgili en tutarlı dünya görüşünün ne olabileceğini araştırmaktan ibaret.

Zamanın gerçekten aktığı doğru mudur? Termodinamik yasaların zorunlu bir akış doğrultusu olup olmadığıyla ilgili bize söyleyebileceği bir şey var mıdır? Özel görelilik teorisi dinamik zaman anlayışıyla çelişir mi?
Yazar Adrian Bardon’ın zaman ve evrenle ilgili insanlığın başlangıcından bu yana sorulan ve bugün hâlâ bilim ile metafiziğin sınırında yer almayı sürdüren sorulara cevap aramanın belki de tek makul yolunu,  başarılı bir şekilde uyguladığı bu kitabın felsefe öğrencilerine olduğu kadar her düzeyden meraklı okuyucuya da hitap edeceğine inanıyoruz.

Adrian Bardon, Wake Forest Üniversitesi’nde felsefe tarihi ve zaman felsefesi üzerine dersler veriyor. Bu alanlarda pek çok makale kaleme almış olan Bardon, The Future of the Philosophy of Time (2012) ve A Companion to the Philosophy of Time (2013) adlı eserleri de yayına hazırlamıştır.

Çevirmen
Orijinal Adı
: A Brief History of the Philosophy of Time
Yılı
: 2018
ISBN
: 9786052954072
Genişlik
: 12,5
Yükseklik
: 20,5
Sayfa Sayısı
: 208

Felsefe Kategorisinde En Çok Satan Kitaplar
Adrian Bardon Diğer Kitapları    Adrian Bardon Kitapları